MMA PLNajnowszeKSWSalahdine Parnasse: Słyszałem, że Robert może dostać walkę o pas

Salahdine Parnasse: Słyszałem, że Robert może dostać walkę o pas

Gala XTB KSW 77 już za nami. Z bliska obserwował ją m.in. mistrz wagi piórkowej a zarazem tymczasowy mistrz wagi lekkiej – Salahdine Parnasse.

Salahdine Parnasse Robert może dostać walkę o pas

W wywiadzie udzielonym jeszcze przed galą portalowi InTheCage.pl Parnasse został zapytany o pojedynek Daniela Rutkowskiego z Lom-Ali Eskievem, który ostatecznie potem wygrał Polak

“Mogę walczyć z każdym. To będzie dobra, ciężka walka, ale nie ma faworyta. Potem czy to będzie pretendent o pas? Nie wiem, bo słyszałem też, że Robert [Ruchała] może dostać walkę o pas. Także nie ma faworyta.”

Francuz wskazał więc jako kandydata na pretendenta Roberta Ruchałę (8-0). Niepokonany dotąd zawodnik wygrał w KSW już pięć pojedynków pokonując m.in. Patryka Kaczmarczyka oraz Damiana Stasiaka. Ta kandydatura wydaje się tym bardziej prawdopodobna, iż Daniel Rutkowski walczył z Parnassem zaledwie kilka miesięcy temu i przegrał przed czasem.

Sam Salahdine w zeszłym miesiącu pokonał zaś Sebastiana Rajewskiego i zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej. Obecnie w planach ma więc unifikację tytułu w pojedynku z Marianem Ziółkowskim. Na ten moment nie planuje obrony pasa w dywizji do 66 kg, ale jest otwarty na różne propozycje.

“Nie, myślę, że następny będzie Marian [Ziółkowski], ale jeśli KSW da mi kogoś innego to nie ma problemu dla mnie.”

Parnasse odniósł się także do pytania o Kacpra Formelę, który zapowiada, iż jest w stanie go pokonać. Z racji jednak na to, że “Polski Machida” wciąż pozostaje zawodnikiem FEN – droga do ich pojedynku jest daleka.

“Tak, wiem kto to jest, śledzimy się na Instagramie. Oglądałem chyba jego jedną walkę. On teraz walczy w FEN-ie, ja walczę w KSW. Jest długa kolejka przed nim do walki o pas ze mną.”

Zobacz także:

Mariusz Pudzianowski zabrał głos! Mówi o hejterach po walce z Mamedem! Widzieliście?

Mariusz Pudzianowski ponownie zabrał głos w mediach społecznościowych po ostatniej walce z Mamedem Khalidovem. Weteran KSW wypowiedział się również o komentarzach, które pojawiły się po starciu na XTB KSW 77 w Gliwicach.

Wiemy gdzie i z kim kolejną walkę stoczy Paweł Jóźwiak? Pojawią się doniesienia!

Paweł Jóźwiak po udanym debiucie zapewniał, że chce stoczyć kolejny pojedynek. Prezes Fight Exclusive Night od razu rzucił wyzwanie w kierunku Michała ”Boxdela” Barona. Teraz pojawiają się pierwsze doniesienia odnośnie drugiej walki Pawła.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis