MMA PLNajnowszeDaniel RutkowskiRutkowski dalej myśli o UFC: Gdybym miał tę serię, od razu wskoczyłbym…

Rutkowski dalej myśli o UFC: Gdybym miał tę serię, od razu wskoczyłbym…

Daniel Rutkowski (15-3) podpisał nowy kontrakt z KSW, ale nie oznacza to, że nie myśli już o największej organizacji na świecie. ”Rutek” w rozmowie z TVP Sport zapewnił, że inaczej byłoby, gdyby miał serię sześciu zwycięstw z rzędu.

Rutkowski

Radomianin najbliższy pojedynek stoczy na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2. Trzeciego czerwca czeka go starcie z mocnym prospektem – Adamem Soldaevem (7-1). Jeszcze niedawno wydawało się, że zapaśnik jest bliski rozstania się z KSW i związaniem się z inną organizacją. Rutkowski był mocno zdenerwowany, że polska organizacja chciała doprowadzić do walki Ruchała-Śmiełowski o tymczasowy pas mistrzowski.

Tak, walka mi się bardzo podoba, ale na pewno nie o pas. Po prostu. No jak dlaczego? Dla mnie walka o pas tymczasowy, to jest dla ludzi, którzy są kolejni w kolejce o pas regularny (…) Jak się kurna dowiedziałem o tej walce, to aż mi się przykro zrobiło. Mówię ”zostałem kopnięty w dupę jak zwykły jakiś tam człowiek..” (…) Dla mnie to jest niezrozumiałe. Nie wiem, gdzie jest drugie dno. Okey skończył mi się kontrakt czy coś, ale wiecie… Skończył się kontrakt, ale chyba naturalną rzeczą jest porozmawiać i powiedzieć jaka jest sytuacja. Niestety suma sumarum jest tak, że to im pewnie pasowało, ale dla mnie to jest w ogóle nie zrozumiałe, dlaczego numer 3 i 4 może walczyć o tymczasowy pas, a nie numer 1 i 2. Dobra numer dwa może i nie, bo przegrał, ale numer jeden? Nawet już nie chodzi o mnie, bo ja też byłbym zniesmaczony jakby w innych wagach takie sytuacje się działy. Dlatego co pokazujecie ranking KSW – widocznie w takim bądź razie jest on mało ważny (…) No tak, ale teraz mi mówicie i rozmawiamy o normalnym pasie tym głównym, a tu mówimy o pasie tymczasowym. Jak takie sytuacje się dzieją, to czemu nie zrobić 7 i 8 o drugi tymczasowy pas, bo jak to jest tak rozdawane to wiesz… Nie chodzi mi o Roberta i Dawida. Zdecydowanie to jest piękna walka, ja ją sam chętnie obejrzę tylko kurna mijamy gościu po kolei, którzy walczą po to, żeby być w jak najlepszym miejscu rankingowym i mijamy ich, żeby dać komu chcemy walkę o pas tymczasowy. Wygrałem z Brazylijczykiem, z Eskievem – no dobra… jak nie walkę o pas, bo dwie walki temu z nim walczyłem, to… Jakby Roberta dali o pas główny z Parnasse, to też nie miałbym żadnych aluzji, żadnych płaczów – by takiego czegoś nie było. Bo okey dwie walki temu z nim walczyłem, to teraz kolejny jest Robert, bo Eskiev przegrał – no i Robert walczy. Chodzi mi tylko o fakt, że numer jeden i dwa jest kopnięty w dupę. No niestety mnie i Roberta, tylko i wyłącznie to tak widzę (chodzi o pas tymczasowy) – mówił wtedy Rutkowski w programie ”Oktagon Live” w Kanale Sportowym.

Rutkowski o UFC!

Daniel Rutkowski w rozmowie z TVP Sport wypowiedział się o potencjalnych pojedynkach w największej organizacji na świecie.

Nie tylko zastanawiałem się, czy chcę, ale zastanawiałem się, czy to zrobić, bo oferty były. Rozmawialiśmy, ale KSW dało najwięcej. Pomyślałem sobie “no dobra, jeszcze zostaniemy, trzeba wygrać cztery walki i wtedy można wylecieć do Stanów”. Wiesz, bo żeby walczyć w UFC, potrzeba mieć serię sześciu zwycięstw z rzędu, a ja po porażce z Parnassem mam dopiero dwie (…) To był główny czynnik. Gdybym miał tę serię, od razu wskoczyłbym w UFC na kartę główną. A tak musiałbym się bić w turniejach i to też miało ogromne znaczenie

Zobacz także:

Radosław Paczuski kontra Mamed Khalidov? Doświadczony kickboxer zabiera głos!

Radosław Paczuski (5-1) w programie ”Klatka po klatce” został zapytany o potencjalne starcie z Mamedem Khalidovem (36-8-2). Paczuski zapewnił, że nie chciałby takiego zestawienia.

Anderson Silva wskazał miejsce i rywala, z którym chciałby stoczyć pożegnalny pojedynek! Widzieliście?

Jak widać Anderson Silva (34-11) myśli dalej o potencjalnym starcie w formule MMA. ”The Spider” wskazał miejsce oraz rywala, z którym chciałby stoczyć swój pożegnalny pojedynek.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis