MMA PLKhabib NurmagomedovRomero opowiedział o dawnym spotkaniu z Nurmagomedovem. “Miał wtedy 14 lat”

Romero opowiedział o dawnym spotkaniu z Nurmagomedovem. “Miał wtedy 14 lat”

Foto: YouTube

Zaskakującą historię dotyczącą Khabiba Nurmagomedova (28-0) zdradził Yoel Romero (13-4). Pretendent do mistrzowskiego pasa UFC w wadze średniej opowiedział o dawnym spotkaniu z “Dagestańskim Orłem”.

Aktualnie zarówno Romero, jak i Nurmagomedov to jedne z największych gwiazd Ultimate Fighting Championship. W najbliższy weekend Kubańczyk ponownie będzie miał szansę na zdobycie tytułu mistrza organizacji wagi średniej. Zadanie jawi się jednak jako niezwykle trudne, gdyż aktualnie pas dzierży Israel Adesanya (18-0). Rosjanin z kolei posiada miano najlepszego zawodnika federacji w kategorii lekkiej.

Ciekawą historię dotyczącą “Dagstestańskiego Orła” zdradził Romero, który w przeszłości rywalizował w zapasach w stylu wolnym. Trenując swoją ówczesną dyscyplinę, niespełna 43-latek zdecydował się na wyjazd do Dagestanu, by tam przechodzić kolejne przygotowania.

Najlepsze miejsce na świecie dla każdego zapaśnika to Machaczkała w Dagestanie. Kiedy byłem zapaśnikiem, spędziłem tam trzy miesiące. W całej mojej dywizji sześciu czy siedmiu mistrzów było z Dagestanu. […] Oprócz tego masz mnóstwo innych osób, z którymi możesz trenować.

Jak się okazało, podczas pobytu w Dagestanie “Żołnierz Boga” miał okazję widzieć się z Khabibem. Romero przyznał, że Rosjanin sam przyznał to podczas jednego z pierwszych spotkań obu panów.

Pamiętam, że spotkałem go w USA przed moją pierwszą walką. Po zwycięstwie on podszedł i zapytał, czy go pamiętam. Odpowiedziałem “nie, kim jesteś”? On mi odpowiedział, że nazywa się Khabib Nurmagomedov i że widziałem go pierwszy raz, gdy byłem w Dagestanie, a on miał wtedy zaledwie 14 lat. Potem dodał, iż jest teraz zawodnikiem UFC, czego mu pogratulowałem.