MMA PLUFCRobert Whittaker vs. Darren Till walką wieczoru UFC w Dublinie!

Robert Whittaker vs. Darren Till walką wieczoru UFC w Dublinie!

Foto: themaclife.com

Świetnie zapowiadające się starcie w wadze średniej zostanie walką wieczoru gali UFC Dublin, która zaplanowana jest na dzień 15 sierpnia. Jak donosi Brett Okamoto z portalu ESPN, organizacja UFC jest na finiszu finalizacji walki Robert Whittaker vs. Darren Till.

Starcie to nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale niedługo UFC na je potwierdzić:

Dla Roberta Whittakera (20-5) będzie to powrót do startów po utracie pasa mistrzowskiego wagi średniej na rzecz aktualnego czempiona Israela Adesanyi. Australijczyk przegrał z Nigeryjczykiem w październiku zeszłego roku na UFC 243 przez nokaut w drugiej rundzie. Wcześniej wygrywał dziewięć walk z rzędu, w tym dwa starcia z Yoelem Romero, a także po jednym z Ronaldo Souzą, Uriahem Hallem czy Derekiem Brunsonem.

Darren Till (18-2-1) swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie zeszłego roku, gdzie na gali UFC 244 wypunktował niejednogłośną decyzją sędziów Kelvina Gasteluma. Brytyjczyk w tej walce przeniósł się do dywizji średniej, bowiem wcześniej walczył w niższej kategorii wagowej, gdzie doszedł nawet do starcia o pas mistrzowski, którą niestety przegrał z Tyronem Woodleyem.