Robert Whittaker publikuje oświadczenie po wypadnięciu z UFC 234: To byłoby śmiertelnie niebezpieczne

Formalnie ciągle panujący mistrz wagi średniej UFC, Robert Whittaker (20-4) zabrał głos po wypadnięciu z walki wieczoru gali UC 234 w Melbourne, w której miał zmierzyć się z Kelvinem Gastelumem (16-3, 1 N/C). Australijczyk musiał wycofać się z pojedynku z powodu przepukliny.

Whittaker opublikował w mediach społecznościowych post, na którym – w warunkach szpitalnych – wydaje oświadczenie tłumaczące decyzję o jego wycofaniu się z minionej imprezy na dosłownie godziny przed jej startem:

„Pozwólcie, że coś wam powiem – przepraszam wszystkich moich przyjaciół, rodzinę i fanów, którzy chcieli mnie oglądać. Ale niestety, nie mogłem trafić do oktagonu. Starałem się jak mogłem i próbowałem to zrobić. Walczyłem z lekarzami, ale w końcu powiedzieli mi: „Musisz przejść operację chirurgiczną albo stracisz część jelita”. Wejście do oktagonu tego dnia wiązało się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Najpierw musiałem patrzeć na swoje bezpieczeństwo. Przykro mi, kochani.

Przykro mi też z powodu Gasteluma, który przeszedł długą drogę, by wejść do oktagonu, a ja nie mogłem dać mu możliwości rywalizacji.

Jednakże dziękuje za wsparcie, za wszystkie wiadomości, które otrzymuję, które mnie wspierają i dają siłę. To naprawdę wiele dla mnie znaczy. Dzięki temu łatwiej będzie mi spróbować przygotować się do kolejnej walki. Oddam duszę, by dać wam dobre show.”

https://twitter.com/ufc/status/1094799203534958593?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1094799203534958593&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.mmarocks.pl%2Frobert-whittaker%2Fwideo-robert-whittaker-z-wiadomoscia-ze-szpitala-dla-fanow-po-operacji

Wg sztabu szkoleniowego Australijczyka, który komentował stan zdrowia Whittakera tuż po decyzji o odstąpieniu od wstępu na UFC 234, każdy potencjalny cios Gasteluma na brzuch rywala mógłby dramatycznie skończyć się dla Whittakera. Decyzja o rezygnacji z występu była zatem jak najbardziej rozsądna.