MMA PLNajnowszePolskie MMARanking polskiego MMA: Narkun i Formela wiceliderami, dużo debiutantów

Ranking polskiego MMA: Narkun i Formela wiceliderami, dużo debiutantów

Ranking polskiego MMA doczekał się kolejnej aktualizacji. W okresie listopad-grudzień odbyło się wiele gal w Polsce i zagranicą.

ranking polskiego MMA
Foto: MMA.pl

Standardowo zaczynamy od najcięższych wag.

Waga ciężka, półciężka i średnia

Z powodu nieaktywności z rankingiem żegnają się Michał Włodarek, Szymon Kołecki i Mariusz Pudzianowski. Na siódme miejsce awansuje Adam Pałasz po mocnym zwycięstwie na ACA 114. Zaraz za nim plasuje się Kamil Minda po wygranej na Oktagon 18. Dzięki wypadnięciu zawodników, wysokie awanse zanotowali: Karol Żołowski oraz Michał Piwowarski. Do rankingu powraca Grzegorz Ciepliński razem z Tomaszem Kolcunem. Debiutuje Konrad Dziczek.

W wadze półciężkiej na drugą pozycję awansował Tomasz Narkun. Bartosz Leśko powraca do zestawienia wagi średniej po zwycięstwie na ACA.

Waga półśrednia i lekka

W wadze półśredniej warunkowo zostawiamy nieaktywnego od ponad roku Dawida Zawadę, ponieważ jego walka odbędzie się za niecałe 2 tygodnie. Natomiast z tego powodu znika Aslambek Saidov oraz Michał Michalski, dzięki temu kilku zawodników notuje awans.

Mateusz Legierski notuje awans na 7. pozycję w rankingu wagi lekkiej. Z powodu nieaktywności. Marcin Jabłoński debiutuje w zestawieniu na 13. miejscu.

Waga piórkowa i kogucia

Kacper Formela zamienia się miejscami z Adrianem Zielińskim i jest wiceliderem wagi piórkowej. Z zestawienia znika nieaktywny Damian Frankiewicz oraz Maciej Szczepaniak. Na 6. miejsce trafia Jakub Kowalewicz, który wrócił po długiej przerwie do walk. Damian Zorczykowski awansuje na 8. miejsce, a za jego plecami plasuje się Robert Ruchała po świetnym debiucie w KSW. W rankingu debiutują Karol Kutyła i Szymon Karolczyk na odpowiednio 12. i 13. pozycji.

W kategorii koguciej bardzo mało zmian. Marcin Maleszewski debiutuje na miejscu 12.

Cały nasz ranking znajdziecie pod tym linkiem.

Zobacz także:

Jest zwiastun filmu Vegi, a w nim FAME MMA! Widzieliście?

Już jest! Pierwszy zwiastun filmu Patryka Vegi. Popularny reżyser kręcił do niego sceny podczas gali FAME MMA 7

Były zawodnik MMA i policjant skazany za pobicie kobiety. W MMA stoczył 18 walk

Były zawodnik MMA i jednocześnie pełniący służbę jako policjant skazany za pobicie kobiety. W zawodowej karierze w mieszanych sztukach walki stoczył 18 walk.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis