MMA PLBoksRafał Jackiewicz ruszy z nowym projektem? Planuje turniej chłopaków z poprawczaka!

Rafał Jackiewicz ruszy z nowym projektem? Planuje turniej chłopaków z poprawczaka!

Rafał Jackiewicz (51-28-3) jeszcze w tym roku planuje zakończyć swoją barwną karierę w boksie zawodowym. To nie oznacza, że 44-latek będzie się nudził! Jackiewicz już w tym momencie ma pomysł na parę ciekawych projektów.

Rafał o zakończeniu kariery wspomniał w rozmowie z portalem bokser.org.

Planowałem, że walka na gali Krystiana Każyszki będzie moim ostatnim poważnym pojedynkiem. Ale mimo 44 lat mam jeszcze ciekawe oferty, a że jak zwykle potrzebuję kasy, to pod koniec października mam zaplanowaną walkę z Bartkiem Grafką, a następnym pojedynkiem oficjalnie chcę zakończyć zbyt długą (hi hi – śmieje się Jackiewicz) karierę. Definitywnie chcę zamknąć rozdział pod nazwą „boks profesjonalny“ z końcem 2021 roku. W 2022 będą miał już 45 lat i zostaną mi cyrkowe pojedynki, jakieś walki typu freak fight, potyczki pokazowe, sparingowe itd.

Turniej chłopaków z poprawczaka!

Rafał Jackiewicz ma ciekawe pomysły! Jednym z nich byłby turniej chłopaków z poprawczaka oraz domów dziecka. Zwycięzca dostanie szansę debiutu w zawodowym boksie.

Cały czas jestem w ruchu, nie ma dnia abym nic nie robił jako sportowiec. Są gorsze momenty, związane z problemami domowymi, ale wtedy muszę czymś się zająć jak najszybciej. Kiedy pracuję moja głowa inaczej funkcjonuje. A pomysłów i projektów mam sporo. Jestem w trakcie realizacji turnieju dla 8 chłopaków z poprawczaków. Najlepszy z nich, a może i więcej rozpocznie karierę zawodową. Podobną szansę chcę dać m.in. młodym wychowankom domów dziecka. Rozmawiam z wieloma firmami, bo część sportowa to jedno, a drugie sprawy organizacyjne, telewizyjne, marketingowe. Kolejny temat to fundacja „Tylko Walcz”, która w moim zamyśle ma pomagać młodzieży, która poznała co to bieda, patologia itd. Wiem, że tacy sportowcy mogą wiele osiągnąć, ale trzeba im pomóc, aby mogli skupić się tylko na treningach. Tak więc, teraz walka z Kewinem Gruchałą i działam dalej.

Zobacz także:

Marcin Wrzosek o walce wieczoru FAME MMA 11: Fajniej byłoby, gdybym to ja walczył! Kto byłby lepszą opcją – Mańkowski czy Wrzosek?

Marcin Wrzosek (14-7) był obecny podczas pierwszej konferencji prasowej przed galą FAME MMA 11. ”Polish Zombie” skomentował ogłoszoną walkę wieczoru, która zaskoczyła wielu. Borys Mańkowski stoczy drugą walkę z Normanem Parke. Tym razem będą to zasady cage boxu – 15 minut bez przerwy w rękawicach do MMA.

Tańcula przeprasza za słowa o dopingu: Znam wielu sportowców, którzy nie biją i mogli poczuć się urażeni! Co wy na to?

Arkadiusz Tańcula postanowił szybko zareagować! ”Aroy” ponownie został zapytany o doping. Reakcja była pod wpływem emocji. Zawodnik FAME MMA stwierdził wtedy, że każdy ”bije teścia”.