MMA PLArchiwumMateusz GamrotRafael Fiziev o kulach po walce z Gamrotem. Kazach opublikował oświadczenie o swoim stanie zdrowia

Rafael Fiziev o kulach po walce z Gamrotem. Kazach opublikował oświadczenie o swoim stanie zdrowia

Rafael Fiziev opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie o swoim stanie zdrowia. Kazach pojawił się na nim o kulach, co zostało skutkiem ubocznym po walce z Mateuszem Gamrotem.

Rafael Fiziev o kulach po walce z Mateuszem Gamrotem

Fiziev i Gamrot zmierzyli się ze sobą w miniony weekend w walce wieczoru gali UFC Fight Night w UFC Apex w Las Vegas.

Polak wygrał to starcie przez TKO w drugiej rundzie po kontuzji kolana, której nabawił się Fiziev wyprowadzając kopnięcie na tułów Polaka.

Po nim, padł na matę i nie tylko nie był w stanie kontynuować walki, ale i nie mógł opuścić hali. W tym musieli pomóc mu koledzy z narożnika:

Rafael Fiziev o kulach po walce z Mateuszem Gamrotem

Teraz Fiziev opublikował na Instagramie wideo, w którym opisuje co wydarzyło mu się w walce z Polakiem. Kazach stojąc o kulach opowiada o zerwanych wiązadłach w kolanie i o długiej przerwie od startów, która teraz go czeka:

“Wrócę. Jest mi po prostu smutno, bo miałem świetny obóz i byłem gotowy na to, by pokazać najlepsze swoje umiejętności. Jest mi smutno z tego powodu, co stało się w drugiej rundzie. Mamy plany, ale Bóg ma inne plany. Jego plan jest zawsze najlepszy.” – mówił Fiziev na nagraniu.

Zawodnik z Kazachstanu potwierdził, że zerwał ACL w lewym kolanie, a jego przerwa od startów potrwa minimum osiem miesięcy.

Porażka z Mateuszem Gamrotem była dla Fizieva drugą porażką z rzędu. Wcześniej przegrał większościową decyzją z Justinem Gaethje, czym przerwał passę sześciu wiktorii z rzędu, zapoczątkowanej w październiku 2019 roku.

FAME FRIDAY ARENA #2 wyłącznie w systemie PPV. Transmisję można wykupić pod tym linkiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis