MMA PLNajnowszeUFCRafael dos Anjos vs. Kamaru Usman w planach na TUF 28 Finale

Rafael dos Anjos vs. Kamaru Usman w planach na TUF 28 Finale

Organizacja UFC pracuje nad zestawieniem w czołówce kategorii półśredniej na galę TUF 28 Finale, która 30 listopada odbędzie się w Las Vegas. Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu dywizji do 170 funtów Rafael dos Anjos (28-10) ma zmierzyć się tam z 6. w rankingu Kamaru Usmanem (13-1).

O planowanym zestawieniu poinformował Raphael Marinho z portalu Combate.

Po przejściu do kategorii półśredniej dos Anjos wygrał trzy pierwsze walki, pokonując m.in byłego mistrza tej dywizji Robbiego Lawlera (28-12, 1 N/C). Na gali UFC 225 Brazylijczyk stanął przed szansą zdobycia pasa tymczasowego, jednak uległ na pełnym dystansie Colby’emu Covingtonowi (14-1).

Usman może obecnie pochwalić się serią 12 zwycięstw.  Osiem z nich odniósł już dla organizacji UFC. Po raz ostatni pojawił się w oktagonie w maju tego roku, kiedy w walce wieczoru gali UFC Fight Night 129 w Chile pokonał Demiana Maię (25-9). “Nigeryjski Koszmar” był również zawodnikiem rezerwowym dla walki mistrzowskiej na UFC 228.