MMA PLFreak FightPrzemysław Saleta o freak fightach: Nie ma co się obrażać na rzeczywistość!

Przemysław Saleta o freak fightach: Nie ma co się obrażać na rzeczywistość!

Przemysław Saleta w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet został zapytany o dzisiejsze czasy. Mowa oczywiście o freak fightach, które budzą ogromne zainteresowanie w naszym kraju. Były pięściarz zapewnia, że nie ma co się obrażać na rzeczywistość!

Saleta

54-latek na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Saleta to chociażby były mistrz Europy w boksie. Przemysław spore osiągnięcia odnotował K-1 w formule full contact, gdzie był mistrzem świata, a także Polski i Europy.

Saleta zawodową karierę w boksie zakończył w 2015 roku, gdy w Atlas Arenie doszło do jego starcia z Tomaszem Adamkiem. 54-latek miał poważne problemy z kontuzjami. ”Góral” wygrał pojedynek przed czasem, bowiem Saleta nie wyszedł do szóstej rundy.

Saleta o freak fightach: Walkę sprzedają tak naprawdę nazwiska!

Przemysław Saleta wypowiedział się o freak fightach, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju.

Musiałbym wrócić do tego, co mówiłem, czyli walkę sprzedają tak naprawdę nazwiska. W momencie, gdy do gry wchodzą youtuberzy, dociera to do zupełnie nowej rzeszy fanów. Nie hardkorowych kibiców sportowych, tylko często do dzieciaków, którzy tych twórców oglądają. Z tym że nie ma różnicy, czy te 20-30 zł płaci za PPV kibic czy 15-latek, który chce zobaczyć sobie ulubionego youtubera w akcji. Jest to tendencja ogólnoświatowa, parę lat temu w Wielkiej Brytanii była taka karta walk, na której występowali praktycznie tylko youtuberzy i to właściwie były pojedynki na zasadach boksu “białych kołnierzyków”, czyli w dużych rękawicach oraz kaskach. Wpływy z tej gali – od sponsorów, biletów i z PPV – przekroczyły 150 mln funtów. To pokazuje, jak wielkie zainteresowanie budzą te pojedynki i nic dziwnego, że na takie karty walk chcą się załapać sportowcy. Zresztą później promotor Eddie Hearn organizował chyba w USA walkę youtuberów, ale już na zasadach normalnego boksu, i do Hearna wydzwaniali mistrzowie świata, którzy chcieli na tej karcie walczyć, żeby się pokazać i zyskać nowych kibiców, nowe zasięgi. To wszystko przekłada się na pieniądze (…)  To był na pewno początek. Trudno to jednak porównywać, bo wszystko się rozwija ze względu na technologię. Dlatego to zainteresowanie jest coraz większe, bo dostępność transmisji jest właściwie wszędzie i można obejrzeć je nawet przez telefon w każdej chwili. Ten nurt się rozwija. Z punktu widzenia oldschool’owego kibica można narzekać, że to upadek sportu, ale nie ma co się obrażać na rzeczywistość, rozwoju technologii się nie zatrzyma i to wymusza różnego rodzaju zmiany. Myślę, że tych pomysłów będzie coraz więcej. Zresztą dziś są chyba takie czasy, że wszystko się szybciej nudzi, dlatego też coraz więcej rzeczy jest wymyślanych.

Cały wywiad zobaczycie [TUTAJ]

Zobacz także:

Daro Lew mocno o przejściu Soldicia: Głupotą jest promować takich zawodników! Olał fanów w Polsce! Co wy na to?

Dariusz Kazmierczuk zaskoczył wypowiedzią na swoim kanale YouTube. ”Daro Lew” postanowił zabrać głos w sprawie Roberto Soldicia (20-3), który zdecydował w jakiej organizacji będzie toczył następne pojedynki. Chorwat podpisał kontrakt z One Championship.

Joanna Murańska uderza w Nitro: Ludzie płaczą przez zakompleksionego Sritro! Widzieliście?

Joanna Murańska tak samo jak jej mąż oraz syn, nie chce pozostawić na Nitrozyniaku suchej nitki. Na Instagramie opublikowała wpis wraz ze screenem tweeta, na którym zarzuciła Górskiemu, że demoralizuje polską młodzież.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis