MMA PLNajnowszeKowalkiewiczPrzeciwniczka Kowalkiewicz: Walczyła z prawie każdą z czołowej piętnastki!

Przeciwniczka Kowalkiewicz: Walczyła z prawie każdą z czołowej piętnastki!

Vanessa Demopoulos postanowiła wypowiedzieć się na temat swoje najbliższej walki z Karoliną Kowalkiewicz. Do pojedynku dojdzie 20 maja podczas gali UFC Fight Night 225 w nieznanym jeszcze miejscu.

“Polish Princess” to była mistrzyni KSW w wadze słomkowej oraz pretendentka do tytułu mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Walczyła dla KSW, obecnie jest zawodniczką UFC. W organizacji KSW zadebiutowała w 2012 roku podczas KSW 21 pokonując Paulinę Bońkowską. Rok później podczas KSW 23 pokonała Marte Chojnowska i zdobyła tytuł mistrzyni w kategorii do 55 kg. Ostatni pojedynek w KSW miała miejsce w 2015 roku podczas KSW 30, gdzie pokonała brazylijke – Kalindre Fairę.

Do tej pory w organizacji Ultimate Fighting Championship stoczyła 14 pojedynków, z których przegrała 7. W debiucie w 2016 roku na UFC 201 pokonała Rose Namajunas. W tym samym roku na gali UFC 205 w pojedynku o pas mistrzyni kategorii słomkowej przegrała z Joanną Jędrzejczyk. W UFC wygrywała m.in z takimi zawodnikami jak Felice Herrig, Jodie Esquibel czy Randa Markos. Ostatni pojedynek stoczyła w 2022 roku na UFC 281, gdzie pokonała Silvanę Gomez Juarez.

Vanessa o walce z Polką!

W wywiadzie dla MMA Junkie – Vanessa Demopoulos wypowiedziała się na temat najbliższego pojedynku z naszą rodaczką – Karoliną Kowalkiewicz.

To była pretendentka, która należała do najlepszych. Walczyła z prawie każdą z czołowej piętnastki. Osobiście nie mogę się doczekać, aby wskoczyć do rankingu. Czuję się bardzo podekscytowana tą walką z wielu powodów. Podpisaliśmy kontrakt z twardą przeciwniczką.

“Lil Monster” to była mistrzyni LFA w wadze słomkowej. Walczyła w LFA czy Dana White’s Contenders Seriers. Obecnie jest zawodniczką UFC. W jednej z największych organizacji na świecie zadebiutowała w sierpniu 2021 roku podczas UFC on ESPN, gdzie jednogłośnie na punkty przegrała z JJ Aldirchą. W UFC stoczyła 4 pojedynki przegrywając tylko jeden. Pokonał tam takie zawodniczki jak Silvana Gomez Juarez, Jinh Ju Frey czy Maria Oliveira. Ostatni pojedynek stoczyła w 2022 roku na gali UFC Fight Night pokonując Marie Oliveirę.

Zobacz także:

Czy taka forma wystarczy na Jóźwiaka? Najman w ringu z Jackiewiczem! [WIDEO]

Marcin Najman w mediach społecznościowych opublikował kolejne nagranie z treningu. ”El Testosteron” aktualnie przebywał w Warszawie, więc gościcinie pojawił się w ringu u doświadczonego pięściarza Rafała Jackiewicza.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis