MMA PLNajnowszeMarta WaliczekPorażka Marty Waliczek na gali PFL Europe 1 w Newcastle! Było blisko…

Porażka Marty Waliczek na gali PFL Europe 1 w Newcastle! Było blisko…

Za nami gala PFL Europe 1 w Newcastle. W jednej z walk nasza rodaczka – Marta Waliczek przegrała z Cornelią Holm.

Marta Waliczek o samego początku pracowała dobrze lewym prostym, do którego wielokrotnie dokładała mocne kopnięcia na tułów. W połowie rundy jedno z takowych kopnięć zostało przechwycone przez Szwedkę, która posłała reprezentantkę Polski na ziemię. Waliczek jednak natychmiastowo wróciła do stójki i po zwarciu w klinczu zdobyła kontrolę zapaśniczą pod siatką. Po rozerwaniu klinczu Polka mniej aktywna. Coraz częściej wyprowadzała kombinacje bokserskie, które znajdowały miejsce na twarzy Szwedki. Na kilkanaście sekund przez końcem pierwszej rundy Holm zdobyła pozycję dominującą w klinczu i wywróciła reprezentantkę Polski lokując na jej twarzy kilka ciosów.

Druga runda zaczęła się rewelacyjnie dla naszej rodaczki. Wyprowadziła ona wysokie kopnięcie po którym Szwedka zapoznała się z matą. Waliczek postanowiła jednak nie iść za swoją rywalką do pozycji parterowej co skutkowało powrotem do stójki. Polka znowu rozpoczęła solidne prace kickboxerskie. Holm próbowała się odgryzać pojedynczymi zrywami, lecz to Waliczek wydawała się budować przewagę w stójce. Trwało to do połowy rundy, kiedy to Szwedka znalazła sposób na obalenie „Wadery” poprzez przechwycenie jej kopnięcia. Holm poczęła pracę nad kontrolą i rozbijaniem Polki w parterze, które trwało aż do końca drugiej rundy.

Trzecia odsłona zaczęła się od mocnej bokserskiej wymiany na środku klatki. Szwedka zaczęła częściej trafiać swoimi kombinacjami bokserskimi, po czym zdecydowała się na ponowne poszukanie swoich szans w parterze. Jej próba zakończyła się powodzeniem i Polka znów znalazła się na plecach. Waliczek próbowała pozostać aktywna i szukać kimury z pleców. Próba poddania zakończyła się niepowodzeniem, a Holm coraz mocniej zaznaczała swoją przewagę z góry. Na około minutę przed końcem rundy Polka zaliczyła udane przetoczenie, lecz przez chwilę znalazła się w niebezpiecznej sytuacji zapiętego trójkąta rękami Szwedki. Pojedynek zakończył się

29-28, 29-28, 28-29 – niejednogłośną decyzją sędziów wygrała Szwedka Cornelia Holm.

Zobacz także:

“Boks syjamski”? Bob Sapp wraca by stoczyć walkę w niecodziennej formule! [WIDEO]

Już pierwszego kwietnia odbędzie się kolejna edycja Fight Circus. To już szósta odsłona najdziwniejszego wydarzenia w świecie sportów walki! Walkę na gali stoczą między innymi Bob Sapp czy były mistrz UFC…

Omielańczuk o walce Załęckiego: Tam nie ma kontuzji nogi tylko jest kontuzja i to mocna głowy! [WIDEO] Widzieliście?

Daniel Omielańczuk w rozmowie z naszym portalem został zapytany o ostatnią galę High League 6, która odbyła się w Katowicach. Padło również pytanie o walkę Denisa ”Bad Boya” Załęckiego, który już w pierwszej odsłonie musiał uznać wyższość Pawła ”Tybori” Tyburskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis