MMA PLStowarzyszenie MMA PolskaPonad 300 pojedynków odbyło się na 5. Mistrzostwach MMA w Gliwicach

Ponad 300 pojedynków odbyło się na 5. Mistrzostwach MMA w Gliwicach

W minioną sobotę w Gliwicach odbyły się 5. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbą zawodników.

Mistrzostwa MMA w Gliwicach
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Zawodnicy z całego kraju rywalizowali w trzech okrągłych klatkach w kategoriach juniorów, seniorów, kadetach i formule pierwszego kroku.

Na 5. Mistrzostwach MMA zwalczyło 360 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 120 klubów z całego kraju. Ostatecznie w trzech klatkach odbyły się 324 pojedynki.

Zmagania amatorskich fighterów podczas 5. Mistrzostw MMA Polska odbyły się 8 października. Turniej został zorganizowany w małej hali Areny Gliwice, a całe wydarzenie przygotowane zostało przy współpracy przy współpracy z miastem i Areną Gliwice.

5. Mistrzostwa MMA były ostatnim turniejem przygotowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska w tym roku. Na rok 2023 planowanej są koleje wydarzenia.

– Plany mamy ambitne

– mówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

– Na pewno zorganizujemy trzy kolejne edycje ogólnopolskich zawodów, a czwarta będzie wyjątkowa, bowiem otrzymaliśmy od światowej federacji IMMAF, największej federacji amatorskiego MMA, prawa do organizacji europejskich mistrzostw. Datę i miejsce tego wydarzenia będziemy jeszcze potwierdzać, ale planujemy mistrzostwa w okolicach wiosny.

Pełne wyniki wszystkich walk z 5. Mistrzostw MMA można zobaczyć na stronie Stowarzyszenia MMA Polska: https://turniej.mmapolska.org/wyniki-walk/15

[informacja prasowa]

Zobacz także:

GLORY Collision 4: Alistair Overeem dwa razy posyłał na deski Badra Hariego i rozstrzyga trylogię na swoją korzyść! [WIDEO]

Alistair Overeem (11-4, 7 KO) pokonał Badra Hariego (106-17, 2 N/C, 92 KO) w walce wieczoru gali GLORY Collision 4 w holenderskim Arnhem. Zdecydowała trzecia runda, w której były zawodnik UFC dwukrotnie posyłał rywala na deski.

Wielka awantura w klatce! Ochrona długo nie mogła uspokoić całej sytuacji! [WIDEO] Co wy na to?

W czwartek w Johannesburu odbyła się już 98 edycja EFC. W walce wieczoru poznaliśmy nowego mistrza w wadze ciężkiej. Został nim Matunga Djikasa (7-3), który w trzeciej odsłonie zastopował rodaka. Już na ceremonii ważenia było bardzo gorąco. Po samej walce pojawiły się duże kontrowersje. W klatce w pewnym momencie zapanował chaos.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis