MMA PLNajnowszeUFCTom Aspinall vs. Marcin Tybura w walce wieczoru gali UFC w Londynie

Tom Aspinall vs. Marcin Tybura w walce wieczoru gali UFC w Londynie

Poznaliśmy właśnie walkę wieczoru gali UFC, która odbędzie się 22 lipca w Londynie. Będzie to “polski” main event – Tom Aspinall (12-3) vs. Marcin Tybura (24-7).

Tom Aspinall vs. Marcin Tybura
Foto: UFC

Starcie zostało już oficjalnie potwierdzone przez organizację UFC. Lipcowa gala odbędzie się w O2 Arena w Londynie. Już 26 maja do sprzedaży trafią bilety na to wydarzenie.

Aktualnie w rankingu królewskiej dywizji UFC Aspinall zajmuje piątą pozycję. Tybura z kolei jest sklasyfikowany na dziesiątej pozycji tego zestawienia.

Aspinall w swoim ostatnim pojedynku przegrał z Curtisem Blaydesem. Porażka ta była jednak niezwykle niefortunna. Po zaledwie 15 sekundach walki Anglik doznał bowiem urazu kolana. Wcześniej Aspinall zanotował znakomitą serię ośmiu zwycięstw. Pięć z nich odniósł już w organizacji UFC. Do jego najcenniejszych skalpów należą z pewnością Andrei Arlovski, Sergei Spivak czy Alexander Volkov. Dla zawodnika tego będzie to już trzecia z rzędu walka wieczoru.

Po raz drugi w karierze najważniejszy pojedynek gali UFC otrzymał zaś Tybura. Pod koniec 2017 roku Polak uległ na dystansie pięciu rund w Sydney byłemu mistrzowi Fabricio Werdumowi. Niedawno “Tybur” miał serię pięciu zwycięstw, ale passę tę przerwał Alexander Volkov. Po porażce z “Drago” Tybura zanotował jednak dwa zwycięstwa – oba po decyzjach sędziowskich. W sierpniu zeszłego roku zabrał zero z zawodowego rekordu Alexandra Romanova. Z kolei w lutym bieżącego roku pokonał Bułgara Blagoya Ivanova.

Tom Aspinall reprezentuje Anglię i w Londynie wystąpi przed własną publicznością. Warto jednak zauważyć, że zawodnik ten ma polskie korzenie i potrafi również mówić w naszym języku. Szykuje się więc nam najbardziej “polska” walka wieczoru gali UFC w historii.

Zobacz także:

Pająk trafi do High League? Gwiazda organizacji mówi do podróżnika: Możesz być next!

Na instagramie ”fightsfreakmma” pojawiła się grafika z Piotrem Pająkiem oraz pytanie z kim chcieliby fani zobaczyć go w kolejnym pojedynku. Pod postem postanowiła wypowiedzieć się gwiazda High League, która pojawiła się na liście potencjalnych rywali.

Prezes FEN ogłosił swoją walkę w boksie. Przeciwnikiem inny prezes! Widzieliście?

Paweł Jóźwiak, czyli popularny Prezes FEN ogłosił swoją kolejną walkę. Tym razem zobaczymy go w boksie. Starcie w szermierce na pięści to nie lada niespodzianka dla kibiców sportów walki w Polsce. Co ciekawe, przeciwnikiem Prezesa FEN będzie inny prezes.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis