MMA PLPLMMAPLMMA 78: Filip Toe pokonał Michała Orkowskiego jednogłośną decyzją

PLMMA 78: Filip Toe pokonał Michała Orkowskiego jednogłośną decyzją

Foto: PLMMA/My Photo Paweł Grabowski - Sporty walki

Filip Toe (5-3) pokonał Michała Orkowskiego (5-4) na pełnym dystansie pojedynku podczas gali PLMMA 78 w Wilanowie.

Filip Toe dość szybko przeszedł do klinczu a później obalił rywala. Zawodnik kontrolował przeciwnika z półgardy. nie było jednak wystarczającej aktywności i sędzia w końcu podniósł walkę. Orkowski zaczął uderzać z dystansu, włączając do gry również kopnięcia. Toe jednak ponownie spróbował klinczu. Gdy zawodnicy znaleźli się jeszcze raz w dystansie inicjatywa ponownie należała do Orkowskiego. Toe pod koniec rundy podjął jeszcze próbę gilotynę, a później po obejściu trafił kilka ciosów trzymając rywala pod siatką.

Orkowski dobrze zaczął drugą rundę trafiając kilka ciosów. Rywal zagrażał jednak wyprowadzając obszerne ciosy w kontrach. Walka w dystansie była na rękę Orkowskiemu, który dysponuje znacznie lepszymi warunkami fizycznymi. Później Toe popełnił błąd przy próbie obalenia i znalazł plecami na macie. Zawodnicy na moment się podnieśli, jednak Orkowski podjął próbę duszenia trójkątnego. W końcówce rundy Filip Toe znajdował się w dominującej pozycji z góry.

W ostatniej rundzie Orkowski wciąż dominował w pełnym dystansie. Toe z kolei starał się skracać dystans. Udało mu się docisnąć rywala do siatki, a następnie sprowadzić walkę do parteru. Orkowski wspiął się z wykorzystaniem siatki, jednak szybko z powrotem został obalony. Toe  będąc w półgardzie atakował rywala łokciami i pojedynczymi ciosami. Dominował on nad rywalem w parterze już do końca walki.

O wyniku pojedynku decydowali sędziowie. Jednogłośną decyzją sędziowską zwycieża Filip Toe. Powrócił on na zwycięską ścieżkę po ostatniej porażce na gali Armia Fight Night 3.