MMA PLMarian ZiółkowskiMarian Ziółkowski o galach Mirosława Oknińskiego: Karta walk tworzyła się na ważeniu

Marian Ziółkowski o galach Mirosława Oknińskiego: Karta walk tworzyła się na ważeniu

Mirosław Okniński, a właściwie pan trener i specjalista od PR Mirosław Okniński to postać bardzo rozpoznawalna w polskim środowisku mieszanych sztuk walki. Niewielu nowych fanów tego sportu pamięta jednak gale PLMMA, które organizował właściciel Akademii Sportów Walki Wilanów. Były mistrz KSW, Marian Ziółkowski opowiedział anegdotę o galach Mirosława Oknińskiego.

Marian Ziółkowski o galach Mirosława Oknińskiego

Profesjonalna Liga MMA to organizacja, która tworzyła się sama, bez większego pomysłu i profesjonalizacji. Dzisiaj upadły już projekt pozostał tylko we wspomnieniach zawodników i kibiców MMA oraz w głowach ciągle mających nadzieję na rozliczenia finansowe pracowników.

O galach PLMMA w programie MMA Studio wypowiedzieli się dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski oraz były mistrz wagi lekkiej KSW Marian Ziółkowski.

Marian Ziółkowski o galach Mirosława Oknińskiego: Karta walk tworzyła się na ważeniu

O profesjonalizacji sportu we współczesnym MMA wypowiedział się Rysiewski, który zwrócił uwagę na zmiany, jakie na przestrzeni lat pojawiły się w polskich sportach walki.

Rysiewski tak wspomina gale PLMMA, za organizacją których stał trener Mirosław Okniński:

“Sport się bardzo zmienił, jeżeli chodzi o gale MMA w Polsce. Jest bardzo profesjonalnie. Zawodnicy chcą 10 tygodni przygotowań, psychologa, dietetyka, odnowę i wszystko musi być ułożone, ale czasami myślę, że z nostalgią wszyscy patrzymy na te czasy, kiedy na galach na AWF-ie jak trener Mirek organizował, po prostu było: ty walczysz z tym, ty z tamtym i nie było ośmiu tygodni przygotowań pod przeciwnika.”

Swoje trzy grosze w temacie dorzucił także Marian Ziółkowski, który opowiedział anegdotę dotyczącą jednej z gal PLMMA:

“Pamiętam kiedyś na jednej z gal PLMMA rozpiska tworzyła się na ważeniu. Trener Mirek Okniński czekał po prostu kto przyjdzie na ważenie i z tych co przyszli, było po prostu dobieranie – kto ile waży, to tak dobrali.”

Cały program MMA Studio z udziałem Wojsława Rysiewskiego i Rafała Kijańczuka do sprawdzenia poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis