MMA PLNajnowszeIMMAFPaulina Wiśniewska z pierwszą wygraną na Mistrzostwach Świata IMMAF 2021

Paulina Wiśniewska z pierwszą wygraną na Mistrzostwach Świata IMMAF 2021

W drugim dniu Mistrzostw Świata IMMAF 2021 do akcji wkroczyła pierwsza polska reprezentantka i w pięknym stylu weszła do kolejnej rundy turnieju. Panowie tym razem musieli uznać wyższość rywali.

Paulina Wiśniewska
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Drugi dzień mistrzostw świata rozpoczął się świetnie dla polskiej reprezentacji, ale ostatecznie był trudnym dniem.

Na samym początku Paulina Wiśniewska rozgromiła rywalkę z Kazachstanu w drugiej odsłonie starcia i awansowała do kolejnej rundy turnieju. 

Później przyszła kolej panów. Tobiasz Le i Michał Musiał, którzy po raz drugi weszli do klatki w trakcie mistrzostw, tym razem przegrali swoje pojedynki. Również Tomasz Ostrowski przegrała dziś walkę. Dla Tomasza był to pierwszy bój w trakcie turnieju.

Niestety Igor Włodarczyk, który w pierwszym dniu zawodów wygrał swój pojedynek, w trakcie walki nabawił się poważnego rozcięcia okolic łuku brwiowego. Rana, która była dość szeroka i głęboka, została szybko zszyta. Ostatecznie jednak ze względu na zdrowie Igora zapadła decyzja o niekontynuowaniu rywalizacji.

Oficjalne wyniki drugiego dnia zmagań:

1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Aigerim Torekhanovą (Kazachstan) przez TKO, 2:09, runda 2

2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Vladyslav Dubkov (Ukraina) pokonał Tobiasza Le jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 2 x 29-28)

3. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lb) – Daniyal Shamkhalov (Szwecja) pokonał Michała Musiała jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 2 x 30-27 )

4. Waga półciężka 93 kg (205 lb) – Dzhamal Medzhidov (Rosja) pokonał Tomasza Ostrowskiego jednogłośną decyzją sędziów (30-25, 2 x 30-27 )

W kolejnych dniach mistrzostw dalej walczyć będą: Paulina Kontna i Paulina Wiśniewska.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2021 odbywa się w dniach od 24 do 29 stycznia w hali Jiu-Jitsu Arena w Zayed Sports City w Abu Zabi.

Transmisję z wydarzenia można śledzić na stronie organizacji IMMAF https://immaf.tv/

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Lexus Warszawa Wola, Sunme, Studio 306, Kostka Transporte i Pitbull West Coast.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 100 krajów na świecie.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Poznaliśmy rywala doświadczonego Adriana Kępy! Będziecie oglądać galę w Gliwicach?

Kamil Łebkowski (18-11) wystąpi na dwunastej edycji gali Armia Fight Night! Podzieli plac boju z zawodnikiem z Mysłowic – Adrianem Kępą (8-7) w Arenie Gliwice!

Mistrz UFC w zapowiedzi filmu Jackass 4! Ngannou bił w… przyrodzenie!

Jackass to znana dobrze wszystkim seria filmów, w której pokazuje się osoby wykonujące różne niebezpieczne rzeczy. Z reguły są to rzeczy brutalne i naprawdę szalone. Niedawno mogliśmy ujrzeć trailer nadchodzącej czwartej części, a tam pojawił się aktualny mistrz królewskiej dywizji UFC.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis