MMA PLNajnowszeKSWPatryk Kaczmarczyk przed XTB KSW 77: Nie czuję się gorszym zawodnikiem od Roberta Ruchały czy Dawida Śmiełowskiego

Patryk Kaczmarczyk przed XTB KSW 77: Nie czuję się gorszym zawodnikiem od Roberta Ruchały czy Dawida Śmiełowskiego

Patryk Kaczmarczyk przed nadchodzącą wielkimi krokami galą XTB KSW 77 przyznał, że nie czuje się słabszym zawodnikiem niż jego ostatni pogromcy – Robert Ruchała czy Dawid Śmiełowski. Kaczmarczyk zamierza także potwierdzić swoją sportową klasę już w najbliższej walce.

Patryk Kaczmarczyk przed XTB KSW 77

A tę stoczy już 17 grudnia na gali XTB KSW 77 w Arenie Gliwice. Rywalem Polaka będzie Pascal Hintzen.

Gala XTB KSW 77 jest już wyprzedana. Bilety na XTB KSW 78 w sprzedaży na eBilet.pl

Patryk Kaczmarczyk przed XTB KSW 77: Nie czuję się gorszym zawodnikiem od Roberta Ruchały czy Dawida Śmiełowskiego

Kaczmarczyk w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Federacji KSW tak odniósł się do swoich ostatnich występów:

“Od ostatniej porażki dużo zmieniłem w przygotowaniach. Myślę, że w boju z Dawidem starałem się zbyt mocno postawić na siłę i na gabaryty, żeby być większym, silniejszym, bo Dawid jest jednym z największych zawodników w naszej wadze. Powinienem był jednak zachować swoje warunki, czyli być szybkim, zwinnym i mieć dobrą kondycję, a tu właśnie kondycja mnie zawiodła. W przygotowaniach do kolejnych walk w zasadzie zawsze wprowadzam pewne zmiany i modyfikacje. Staram się jak najlepiej wykluczyć rzeczy, które zawiodły w poprzednich pojedynkach.

Na pewno lepiej jest brzydko wygrać niż ładnie przegrać. Po moich ostatnich przegranych nie czuję się jednak gorszym zawodnikiem od Roberta czy Dawida. Wygrywałem z nimi rundy, miałem swoje momenty w jednej i drugiej walce. Wiem, że potrafię ich pokonać. Natomiast mój styl wynika z tego, że ja lubię tak walczyć i lubię zawodników, którzy tak się biją. Lubię zawodników, którzy wnoszą coś ciekawego do walki. W KSW moje wygrane przeplatają się z przegranymi, więc trzeba to w końcu przełamać, wygrać i piąć się do góry.

Po walce z Dawidem Śmiełowskim planowałem przerwę i jeżeli bym wygrał, to pewnie bym ją zrobił, ale moja sportowa złość nie pozwala mi wypoczywać po przegranej. Myślę jednak, że już w następnych latach będę toczył po dwie walki w roku, ale zobaczymy jak to wszystko się poukłada. “

Zobacz także:

Najmłodszy syn Michała Materli również boksuje! Martin odnotował zwycięstwo! [WIDEO] Widzieliście?

Jak się okazuje Martin Materla – najmłodszy syn legendy KSW również trenuje boks! Weteran KSW w mediach społecznościowych udostępniał nagrania, bowiem jego syn wziął udział w zawodach. Martin ma już za sobą zwycięstwo w ringu.

To nie są dobre wiadomości! Koniec walk Daniela Torresa w organizacji KSW?

Jak podaje portal InTheCage.pl świetny zawodnik Daniel Torres (14-5) zdecydował, że nie podpisze nowego kontraktu z największą organizacją w naszym kraju. Torres nie narzekał na brak propozycji i ma wybrać najlepszą finansowo.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis