MMA PLFENOświadczenie sędziego Daniela Zaręby po FEN 33 w sprawie przerwania w walce Filipczak vs Kijańczuk

Oświadczenie sędziego Daniela Zaręby po FEN 33 w sprawie przerwania w walce Filipczak vs Kijańczuk

Foto: FEN

Jest oficjalne oświadczenie sędziego Daniela Zaręby po minionej gali FEN 33, gdzie doszło do szeroko komentowanego w środowisku przerwania w walce Marcina Filipczaka z Rafałem Kijańczukiem.

Zdaniem wielu obserwatorów sędzia Zaręba zbyt szybko przerwał walkę, w której Marcin Filipczak był blisko poddania Rafała Kijańczuka, choć pojawiają się też głosy, że sędzia uchronił przegranego przed utratą przytomności, które było tylko kwestią czasu.

Poniżej sami możecie zobaczyć jak wyglądała tamta akcja:

Oświadczenie sędziego Daniela Zaręby po FEN 33 w sprawie przerwania w walce Filipczak vs Kijańczuk

Teraz Daniel Zaręba wydał specjalne oświadczenie, które wygłosił na łamach “Sportu na Antenie”. Oto, jak odniósł się do zarzutów o przedwczesne przerwanie pojedynku:

“Na samym początku Rafał próbował zepchnąć rękę, która go dusiła, po czym Marcin Filipczak poprawił swój chwyt. Przez to gilotyna byłą jeszcze ciaśniejsza. Zobaczyłem, że prawa ręka Rafała bezwładnie opadła na matę, po czym klęknąłem, żeby być jeszcze bliżej zawodników i mniej więcej po trzech sekundach, widząc zamknięte oczy Rafała krzyknąłem “Rafał!”, na co nie widziałem żadnej reakcji i po tym przerwałem walkę. Decyzję podjąłem w ułamku sekundy, byłem przekonany, że Rafał jest nieprzytomny. Nic nie wskazywało na to, że jest inaczej.

Dbając o zdrowie zawodnika, przerwałem tę walkę. Regulamin FEN nie określa jasno procedury sprawdzania przytomności zawodnika podczas duszenia. Oczyścicie z perspektywy czasu zasadnym było, abym utwierdził się w tym np. przez podniesienie ręki Rafała i to powinienem zrobić, a nie zrobiłem. Uznałem, że każda kolejna mijająca sekunda może narazić go na utratę zdrowia. W tej chwili nie można gdybać co by było jeśli, na tamtą chwilę uznałem, że powinienem walkę przerwać.”

Całe oświadczenie poniżej:

Zdjęcie

Zobacz także:

Don Kasjo o szansach z Floydem: Bym go chwycił i zajechał w narożniku! Przesadził?

Kasjusz Życiński już piętnastego maja stoczy swój piąty pojedynek w organizacji FAME MMA. Popularny ”Don Kasjo” w walce wieczoru jubileuszowej 10-edycji zmierzy się z Normanem Parke.

Dwóch młodych zawodników wagi koguciej skrzyżuje rękawice na KSW 60

Reprezentant olsztyńskiego Arrachionu, Jakub Wikłacz (10-3-1, 8 Sub) spotka się na KSW 60 z Patrykiem Surdynem (5-1, 1 KO, 2 Sub). Panowie zmierzą się 24 kwietnia w limicie kategorii koguciej.