MMA PLUFCOstre słowa trenera Karoliny Kowalkiewicz: Nie chodzi o wynik, chodzi o to jak bardzo igramy z losem

Ostre słowa trenera Karoliny Kowalkiewicz: Nie chodzi o wynik, chodzi o to jak bardzo igramy z losem

Trener Karoliny Kowalkiewicz (12-6), Łukasz Zaborowski opublikował obszerny wpis komentujący ostatnie wydarzenia z udziałem swojej zawodniczki, które miały miejsce na gali UFC Auckland.

Polka w jednej z najważniejszych walk gali w Nowej Zelandii przegrała  z Xiaonan Yan (12-1, 1 N/C) decyzją sędziów, ponosząc czwartą porażkę w oktagonie z rzędu, ale zdecydowanie gorszą wiadomością jest informacja o jej stanie zdrowia. Karolina Kowalkiewicz ma bowiem poważną kontuzję oka, grozi jej nawet ślepota!

Co w takiej sytuacji czuje trener zawodniczki? Łukasz Zaborowski opisał swoje odczucia po walce Kowalkiewicz w Auckland zwracając jednocześnie uwagę na niebezpieczeństwo, jakie czyha na każdego zawodnika walczącego w klatce:

“Mega ciężko mi coś napisać bo to po prostu ciężki moment i nie chodzi o wynik, chodzi o to jak bardzo igramy z losem walcząc w klatce jak dużo jesteśmy w stanie położyć na szali żeby zrealizować swoje marzenia i cele. Karolina od pierwszej minuty walki musiała walczyć pewnie z niewyobrażalnym bólem, wyobraźcie sobie ze jedno oko nie reaguje i patrzy w jeden punkt a drugie się rusza i widzisz 2/3 inne obrazy jednocześnie.. dodatkowo ból który rozsadza Ci głowę i przed Tobą przeciwnik który chce Cię zniszczyć. To co zrobiła i jeszcze próby ataku na nogi w trzeciej rundzie żeby wygrać walkę to było niesamowite. Pytanie czy powinienem sam to przerwać? Nie mam pojęcia do teraz bo gdy wchodziłem do klatki nie zwróciłem uwagi ze to oko się nie rusza (stałem frontem wiec wyglądało podobnie do drugiego) KK myślała ze to przetarcie i zaraz wróci wzrok, lekarz który wszedł dał dupy bo po walce w szpitalu dowiedzielismy się ze lekarz w klatce powinien to przerwać po podstawowym badaniu. Masz pieniądze i fajne życie ale dalej pchasz się do tej klatki a potem siedzisz w szpitalu i zastanawiasz się czy nie stracisz wzroku i co Ci po tych pieniądzach? I najgorsze co możesz usłyszeć jako trener od takiego zawodnika to pytanie czy jeszcze będzie mógł walczyć i się zastanawiasz co on kurwa pierdoli? Właśnie prawie straciłaś wzrok. Prawdziwa wojowniczka dajmy jej odpocząć, zrobiła swoje i cokolwiek postanowi to uszanujmy to. Dzięki za wszystkie wiadomości od zawodników z całego świata jak i od nas z kraju i oczywiście kibiców tego pojebanego sportu 🇵🇱🇵🇱🇵🇱👊”