MMA PLBabilon MMAOlga Michalska vs. Weronika Zygmunt na Babilon MMA 15. Jak ogień z wodą!

Olga Michalska vs. Weronika Zygmunt na Babilon MMA 15. Jak ogień z wodą!

Foto: Babilon MMA
Foto: Babilon MMA

Odmienne style walki, inne atuty i predyspozycje – Olga „Maszyna” Michalska (2-0) i Weronika Zygmunt (5-4) zmierzą się 28 sierpnia na gali Babilon MMA 15 w Hotelu Ossa Conference & SPA. To będzie jak starcie ognia z wodą!

Wszystkie zawodniczki MMA kategorii słomkowej (do 52 kg) marzą o karierze na miarę Joanny Jędrzejczyk. Właśnie w tej wadze na gali Tomasza Babilońskiego spotkają się znakomita kickbokserka Olga Michalska (była Mistrzyni oraz Wicemistrzyni Polski) oraz specjalizująca się w dyscyplinach parterowych Weronika Zygmunt, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w grapplingu.

– Zapasy są największym atutem Weroniki, poza tym wyróżnia się dobrą kontrolą w parterze. Z kolei ja swoją przewagę będę budować w stójce, zresztą parteru też się nie boję. Po stronie rywalki na pewno będzie też siła, a po mojej szybkość

mówi Olga Michalska, na co dzień trenująca w Rio Grapplingu Club w Ostrowie Wielkopolskim pod okiem Rafała Zawidzkiego i Stanisława Zaniewskiego.

W Mieszanych Sztukach Walki Olga zanotowała 2 zwycięstwa, w tym jedno nad Hanną Gujwan, koleżanką swojej nowej rywalki.

– Rozmawiałyśmy z Hanią o tej walce sprzed kilku miesięcy. Wnioski zostały wyciągnięte, ale wszystko zostawiam dla siebie. Olga jest wyższa ode mnie, ma dłuższe ręce i nogi, ale nie ma to znaczenia, gdyż zawsze mam takie przeciwniczki. Za miesiąc pokażę swój sposób na pokonanie Michalskiej

dodała Weronika Zygmunt.

Olga Michalska znakomicie czuje się w stójce, wygrała MP w formule full contact w 2017 roku, startowała też w Mistrzostwach Świata w kickboxingu. W ubiegłym roku sięgnęła po srebro w MP w boksie olimpijskim, przegrywając finał 2:3 na punkty.

– Wywodzę się z kickboxingu, a wcześniej trenowałam też lekkoatletykę. Skakałam wzwyż i biegałam na 400 metrów w KS Stal Ostrów Wielkopolski. W juniorkach w kickboxingu walczyłam w kategorii do 56 kg, ale dziewczyny były ode mnie większe, miały przewagę fizyczną, więc postanowiłam zejść z wagą. W kickboxingu walczyłam nawet w limicie do 50 kg, a w boksie do 48 kg

przyznała zawodniczka z Wielkopolski.

Z kolei bazową dyscypliną Weroniki Zygmunt są zapasy. MMA zaczęła trenować ok. 10 lat temu. Świetnie sobie radzi w grapplingu, brazylijskim ju-jitsu. W MMA walczyła m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chorwacji i Czechach.

– W grapplingu wywalczyłam brązowy medal Mistrzostw Świata oraz srebrny i brązowy Mistrzostw Europy. Wielokrotnie na podium stawałam też w różnych zawodach brazylijskiego ju-jitsu i w zapasach. Ale stójka również nie jest mi obca, ponieważ walczyłam w K-1 na amatorskich MŚ WKF i zdobyłam srebro

powiedziała Weronika Zygmunt, trenująca w Grapplingu Kraków, a także w Gota Underground i Wild Power Gym.

Ogień czy woda, woda czy ogień? Za niecały miesiąc kibice zobaczą w akcji dwie dynamicznie walczące zawodniczki. Olga Michalska, która ma przydomek „Maszyna”, już po raz trzeci będzie rywalizowała na gali Tomasza Babilońskiego. Jej rywalka debiutuje w organizacji Babilon MMA.

– Na pierwszy trening MMA przyprowadził mnie mój chłopak Kamil Kraska, wtedy jeszcze nie myślałam o zmianie dyscypliny, ale z czasem zauważyłam, że bardziej podoba mi się ten sport. Trening każdej płaszczyzny wygląda inaczej, poza tym w walkach też dzieje się dużo więcej. A dlaczego „Maszyna”? Pierwszy pojedynek amatorski na gali Octagon komentował mój kolega, który zażartował, że “Olga to maszyna”, bowiem zwyciężyłam po niecałej minucie. I tak zostało. Cieszę się, że walczę dla federacji Babilon MMA, to dla mnie duża szansa

kończy niepokonana w klatce Olga Michalska.

Gala Babilon MMA 15 odbędzie się 28 sierpnia w Hotelu Ossa. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

KSW 54 i Gromda 2 powalczą o widza! Dwie gale tego samego dnia!

KSW 54 i Gromda 2 powalczą o widza! Najbliższe gale tych dwóch organizacji będą bezpośrednio konkurować ze sobą pod kątem oglądalności! Obie imprezy zaplanowano bowiem na dzień 29 sierpnia.

Conor McGregor zarabia krocie na whiskey! Ile warte jest Proper No. Twelve?

Conor McGregor zarabia krocie na whiskey! Według Independet.ie firma Eire Born Spirits, która jest założycielem i promotorem whiskey sygnowanej nazwiskiem irlandzkiej gwiazdy mieszanych sztuk walki Proper No. Twelve jest warta ogromne pieniądze!