MMA PLBoksOleksandr Usyk chwali niepokonanego pięściarza reprezentującego Polskę: Pracuje, uczy się, ma wielkie marzenia

Oleksandr Usyk chwali niepokonanego pięściarza reprezentującego Polskę: Pracuje, uczy się, ma wielkie marzenia

Oleksandr Usyk przebywa aktualnie w okolicach Karpacza, gdzie przygotowuje się do kolejnej swojej walki. Ukraiński pięściarz zawalczy już za dwa tygodnie we Wrocławiu, a jego rywalem będzie Daniel Dubois. Usyk w trakcie przygotowań chwali niepokonanego pięściarza reprezentującego Polskę.

Oleksandr Usyk chwali niepokonanego pięściarza reprezentującego Polskę

Starcie Usyk vs Dubois to coś, na co ostrzą sobie zęby polscy kibice pięściarstwa. Ukrainiec to posiadacz pasów mistrzowskich WBA, WBO, IBF i IBO. Teraz przed polską publicznością będzie miał okazję potwierdzić swoje ponadprzeciętne umiejętności.

Oleksandr Usyk chwali niepokonanego pięściarza reprezentującego Polskę

W odwiedzinach u trenującego pod Karpaczem Usyka był portal Super Expressu, który zrobił dokumentację fotograficzną oraz przeprowadził z Ukraińcem wywiad.

Mistrz został zapytany także o Polaków pomagających mu w przygotowaniach. Bardzo pochlebnie wypowiedział się na przykład o Fiodorze Czerkaszynie, niepokonanym pięściarzu reprezentującym Polskę:

“Dobrze go oceniam. Chłopak pracuje, uczy się, ma wielkie marzenia. Wiesz, kiedy znajdziesz się w gronie utytułowanych pięściarzy, widzisz te tytuły, to po prostu znajdujesz się w fajnym stanie. A jeśli dodatkowo czerpiesz od nich informacje, patrzysz, jak pracują i wyciągasz z tego coś dla siebie, to bardzo fajnie. Fiodor dokładnie to robi. Obserwuje, pyta, nie wstydzi się i pracuje.”

Usyk pozytywnie wypowiedział się także o Mariuszu Wachu, który próbuje imitować styl walki najbliższego przeciwnika Ukraińca – Michaela Duboisa.

Kim jest Czerkaszyn?

Fiodor Czerkaszyn to pięściarz kategorii średniej o rekordzie 22-0. Aż 14 walk wygrał przed czasem. Ostatnią wygraną tego pięściarza była wiktoria nad Eliasem Espadasem, którą odniósł przez TKO na gali bokserskiej w Las Vegas w kwietniu tego roku.

Czerkaszyn urodził się w Charkowie na Ukrainie, ale reprezentuje też Polskę, w której mieszka i trenuje na co dzień. Swoją sportową karierę wiąże z największymi walkami w zawodowym boksie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis