MMA PLNajnowszeOktagonOktagon MMA 55: Karolina Wójcik przegrywa po mocnej i krwawej bitce!

Oktagon MMA 55: Karolina Wójcik przegrywa po mocnej i krwawej bitce!

Niestety nie mamy dobry wieści z Niemiec. Karolina Wójcik (11-5) przegrała w swoim debiucie w organizacji Oktagon MMA. Polka przegrała jednogłośną decyzją sędziów z Jacintą Austin (6-2).

Wójcik

Wójcik w poprzednim roku stanęła przed szansą zdobycia kontraktu z UFC. Wystąpiła na Contender Series, gdzie wypunktowała Sandrę Lavado. Zwycięstwo na punkty nie dało jej jednak kontraktu z amerykańskim gigantem. 29-latka nie zamierza rezygnować z marzeń. W ostatnim czasie toczyła walki w organizacji Invicta FC, gdzie walczyła chociażby w turnieju oraz o pas mistrzowski.

Mocna bitka!

Zawodniczka z Australii od początku szukała kopnięć. Wójcik skupiła się na kombinacji ciosów, które coraz częściej trafiały do celu. Ciosy Polki robiły wrażenie… Austin w pierwszej rundzie często szukała klinczu, z którego aktywnie pracowała kolanami oraz było parę uderzeń łokciem. W końcówce ”Polish Assassin” trafiła paroma dobrymi ciosami.

W drugiej rundzie Polka podkręciła tempo i miała przewagę w stójce. Dodatkowo Karolina zaczęła przechwytywać kopnięcia przeciwniczki. Jacinta poszła po obalenie – co jej się ostatecznie udało. Polka była w opałach, bowiem oponentka była zza plecami, gdzie przez długi czas pracowała ciosami i szukała duszenia. To się nie zmieniło do końca – Austin była niczym plecak.

Ostatnia odsłona była w stójce. Karolina w szermierce na pięści miała przewagę i szukała okazji. Polka tym razem wychodziła dość szybko z klinczu. W pewnym momencie Karolina przyjęła mocne kolano i łokcia, po którym pojawiło się duże rozcięcie. W końcówce Austin dopięła swego i miała klincz.

Cały pojedynek możecie zobaczyć poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis