MMA PLNajnowszeOktagonOktagon 55: Dwie Polki zawalczą w Niemczech! Znamy szczegóły

Oktagon 55: Dwie Polki zawalczą w Niemczech! Znamy szczegóły

Dwudziestego trzeciego marca w Niemczech, a dokładnie w Stuttgarcie odbędzie się gala Oktagon 55. W tym momencie poznaliśmy praktycznie całą kartę walk nadchodzącego wydarzenia. Co ciekawe na karcie pojawią się dwie nasze reprezentantki, które znają także swoje przeciwniczki. 

Gumienna

Wysoko w karcie zobaczymy walkę w kategorii półśredniej, gdzie zawodnik publiczności ChristianJungwirth (14-8) zmierzy się z Robertem Pukacem (16-12-1). 

Na karcie znajdą się także inni zawodnicy reprezentujący barwy Niemiec – Alexander Poppeck (16-5), Niklas Stolze (13-6), Arijan Topallaj (6-0-1), Jaime Cordero (4-2), Ruben Wolf (12-12), Sebastian Herzberg (4-0) oraz Sebastian Heil (7-2). 

Dwie Polki zawalczą w Stuttgarcie!

Oficjalnie dwie nasze reprezentantki zawalczą pod koniec marca na gali Oktagon 55 w Niemczech.

Jako pierwsza w klatce ma zameldować się Karolina Wójcik (11-4). Były zawodniczka KSW stanie przed naprawdę ciekawym wyzwaniem, bowiem jej rywalką będzie Jacinta Austin (5-2), która w czeskiej organizacji pokazywała się już z dobrej strony.

Wójcik w poprzednim roku stanęła przed szansą zdobycia kontraktu z UFC. Wystąpiła na Contender Series, gdzie wypunktowała Sandrę Lavado. Zwycięstwo na punkty nie dało jej jednak kontraktu z amerykańskim gigantem. 28-latka nie zamierza rezygnować z marzeń. W ostatnim czasie toczyła walki w organizacji Invicta FC, gdzie walczyła chociażby w turnieju oraz o pas mistrzowski.

Drugą naszą reprezentantką, która zawalczy w Niemczech jest Róża Gumienna (5-3), który zmierzy się z niepokonaną Lucią Szabovą (6-0). Przypomnijmy, że Róża miała wystąpić w Niemczech dziesiątego lutego na Oktagon 53, lecz z pojedynku wypadła Sara Luzar Smajić (4-2). Organizacja postanowiła w tej sytuacji odwołać również występ Róży, ponieważ nie mogli znaleźć rywalki, która pasowałaby na ten rynek oraz ich wymaganiom.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis