MMA PLNajnowszeOktagonOKTAGON 54: Łukasz Rajewski wygrywa niejednogłośną decyzją z Francuzem

OKTAGON 54: Łukasz Rajewski wygrywa niejednogłośną decyzją z Francuzem

Łukasz Rajewski (13-9, 1 N/C) pokonał Jasona Poneta (24-17-1, 1 N/C) niejednogłośną decyzją w jednej z pierwszych walk gali OKTAGON 54. Był to pojedynek rezerwowy turnieju wagi lekkiej.

OKTAGON 54 Łukasz Rajewski

Od początku pojedynku Rajewski zajął środek klatki i wyprowadzał sporo niskich kopnięć. Dobre akcje Polaka sprawiły, że Ponet na moment wylądował na deskach. Francuz podniósł się, ale inicjatywą nadal należała do reprezentanta Czerwonego Smoka. Rajewski musiał mieć się jednak na baczności, gdyż rywal nadal pozostawał groźny. “Amazoński Samuaj” wypada do przodu z dobrymi ciosami. “Raju” ładnie go jednak trafił przez co rywal ponownie stracił równowage.

Drugą rundę Rajewski również zaczął intensywnie. Zawodnik walczący od lat w Federacji KSW znakomicie punktował kolejnymi ciosami. Nieudane kopnięcie Poneta sprawiło, że wylądował on na plecach. Rajewski wykorzystał błąd rywala i znalazł się w dominującej pozycji. Francuz po kilkudziesięciu sekundach zdołał jednak wrócić do stójki. W końcówce rundy Ponet zaliczył kilka dobrych akcji, w tym m.in. high kick.

Francuz całkiem dobrze pracował prawym prostym. Obaj zawodnicy nie stronili od niskich kopnięć. Oglądaliśmy dobre akcje z obu stron choć to głównie Polak był stroną, która wywierała presję. Ponet przymierzył mocnym wysokim kopnięciem. “Amazoński Samuraj” zaliczył kilka znaczących akcji. W samej końcówce to jednak Rajewski trafił mocno lewą ręką.

Sędziowie nie byli jednomyślni. Jeden z nich punktował walkę 29-28 dla Francuza, dwaj pozostali jednak 29-28 dla Polaka i to właśnie Łukasza Rajewski został zwycięzcą pojedynku,

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis