MMA PLNajnowszeOktagonOktagon 53: Róża Gumienna zawalczy w Niemczech! Rywalką zawodniczka KSW

Oktagon 53: Róża Gumienna zawalczy w Niemczech! Rywalką zawodniczka KSW

Nasza reprezentantka Róża Gumienna (5-3) zawalczy już dziesiątego lutego na gali Oktagon 53. Polka w Niemczech, a dokładnie w Oberhausen zmierzy się z zawodniczką KSW.

Gumienna

W main evencie zobaczymy byłego mistrza KSW w wadze średniej – Scotta Askhama (20-6). Największa organizacja w naszym kraju rozstała się z Brytyjczykiem, który szybko znalazł nowego pracodawcę. Askham stanie przed naprawdę dużym wyzwaniem, bowiem jego rywalem będzie Kerim Engizek (20-4). Reprezentant Turcji ma aktualnie serię trzynastu zwycięstw z rzędu. 

34-latka ma za sobą dwie walki w organizacji Oktagon. Do debiutu doszło w 2022 roku, gdy przegrała na punkty z Cornelią Holm. Ostatnia walka Gumiennej miała miejsce na gali Oktagon 45, gdy jednogłośną decyzją sędziów pokonała Lucię Krajcović.

Polka zawalczy w Niemczech!

Róża Gumienna (5-3) doświadczona kick-boxerka, a teraz zawodniczka MMA swój najbliższy pojedynek stoczy dziesiątego lutego na gali Oktagon 53 w Niemczech. Przeciwniczką Róży będzie Sara Luzar Smajić (4-2).

Zawodniczka z Chorwacji w 2021 roku związała się z organizacją KSW. Początek miała dobry, bowiem na punkty pokonała Hiszpankę – Aitanę Alvarez oraz Natalię Baczyńską. Ostatni pojedynek odnotowała na 72 edycji, gdy przegrała pewnie jednogłośną decyzją sędziów z Emilią Czerwińską. Sara w tym starciu była naprawdę blisko przegranej przed czasem, ale przetrwała kryzys i przegrała po całym dystansie. 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis