MMA PLBoksOgromne pieniądze dla Usyka za walkę w Polsce! Można się spocić

Ogromne pieniądze dla Usyka za walkę w Polsce! Można się spocić

Dzisiaj odbędzie się wielkie święto boksu. Ołeksandr Usyk zmierzy się z Danielem Duboisem. Wiemy, ile zarobią uczestnicy hitowego starcia! Kwoty zwalają z nóg.

Ogromne pieniądze dla Usyka
Foto: Piotr Duszczyk

26 sierpnia to bez wątpienia dzień, który przejdzie do historii. Drugi raz w naszym kraju na szali znajdzie się tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Ołeksandr Usyk wraca, po ponad rocznej przerwie i dwóch walkach z Anthonym Joshuą. Za pojedynek rewanżowy z wyżej wspominanym AJ-em – Ukrainiec z Symferopola zarobił blisko ponad 49 mln. euro. Wynagrodzenie we Wrocławiu nie będzie tak pokaźne, jednak dalej przyprawia o zawrót głowy. 36-latek ma zarobić 5,7 mln. euro. Z kolei wynagrodzenie Daniela Duboisa ma oscylować w granicach 1,87 mln. euro.

Duża kasa na stole!

Jak podał portal Focus.ua – gaża ma być rozłożona w stosunku 75 do 25 dla Usyka, co oznacza, że zdecydowaną część przychodów za galę zgarnie aktualny mistrz WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej. Andrzej Wasilewski przyznał, że sprzedano okół 40 tysięcy biletów, a do tego dochodzi jeszcze przychód z PPV.

ZOBACZ TAKŻE: Święto boksu w Polsce. Usyk i Dubois ostatni raz twarzą w twarz przed sobotnią walką!

Jeszcze kilka lat wstecz Ukrainiec mógł tylko pomarzyć o takich kwotach. W 2016 roku za walkę z Krzysztofem Głowackim zarobił zaledwie 50 tys. dol. Usyk to przykład, że ciężka pracą można osiągnąć wszystko.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis