MMA PLJan BłachowiczOFICJALNIE: Jan Błachowicz w eliminatorze do walki o pas na UFC 282! Polsat Sport może nie pokazać tej walki!

OFICJALNIE: Jan Błachowicz w eliminatorze do walki o pas na UFC 282! Polsat Sport może nie pokazać tej walki!

To już oficjalna wiadomość! Jan Błachowicz w swojej najbliższej walce wystąpi w eliminatorze do walki o pas wagi półciężkiej UFC!

Jan Błachowicz

Polak już 10 grudnia na gali UFC 282 w Las Vegas zmierzy się z Rosjaninem Magomedem Ankalaevem. Pojedynek ten wyłoni następnego pretendenta do walki o złoto dywizji do 93 kilogramów.

Starciem wieczory tej samej gali ma być bowiem walka mistrzowska dywizji, w której walczy Polak. W rewanżowym starciu mają zmierzyć się Jiri Prochazka i Glover Teixeira.

Jan Błachowicz w eliminatorze do walki o pas UFC! Polsat Sport może nie pokazać tej walki!

Co ciekawe, walki tej może nie pokazać stacja Polsat Sport. Odpowiedzialni za decyzje programowe ludzie tej stacji zdecydowali bowiem, że walki Rosjan w UFC nie będą transmitowane na ich antenach. Decyzja ta jest konsekwencją agresji Rosji na Ukrainę i wywołaniem przez Rosję wojny, która może przerodzić się w wojnę światową. To dlatego Polsat Sport nie pokazuje walk Rosjan na swoich antenach.

Jak będzie w tym przypadku? Czekamy na wyjaśnienia i decyzje.

Przypominamy, że Jan Błachowicz w ostatniej swojej walce pokonał Aleksandara Rakicia, natomiast Magomed Ankalaev ma serię dziewięciu wygranych z rzędu. Rosjanin ma na rozkładzie m.in. Thiago Santosa, z którym Błachowicz przegrał.

Karta walk UFC 282 wygląda na ten moment następująco:

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio
Dricus Du Plessis vs. Darren Till
Chris Daukaus vs. Jairzinho Rozenstruik
Joaquin Buckley vs. Chris Curtis
Dalcha Lungiambula vs. Edmen Shahbazyan
Alexander Hernandez vs. Billy Quarantillo
TJ Brown vs. Erik Silva
Vinicius Salvador vs. Daniel da Silva
Bo Nickal vs. Jamie Pickett
Ronnie Lawrence vs. Cameron Saaiman
Magomed Ankalaev vs. Jan Blachowicz

Zobacz także:

Kołecki o zestawieniu Khalidov-Pudzian: Gdyby którykolwiek z nich przygotowywał się u Mirka…

Andrzej Kostyra postanowił zapytać dziennikarzy, ekspertów oraz zawodników o typowanie zbliżającego się pojedynku pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a Mamedem Khalidovem. Głos zabrał medalista olimpijski – Szymon Kołecki. Do hitowego starcia dojdzie siedemnastego grudnia na KSW 77 w Gliwicach.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis