OFICJALNIE: Data walki “Pudziana” z Karolem Bedorfem potwierdzona

Foto: Karol Bedorf (fanpage)
Foto: Karol Bedorf (fanpage)

Wreszcie oficjalnie poznaliśmy datę pojedynku byłego mistrza wagi ciężkiej Karola Bedorfa (14-3) z czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej w Polsce Mariuszem Pudzianowskim (12-5, 1 N/C). Obaj zawodnicy zmierzą się ze sobą na gali KSW 44, która 9 czerwca odbędzie się w Ergo Arenie w Trójmieście. 

O zestawieniu poinformowała stacja Polsat.

Bedorf był mistrzem królewskiej dywizji KSW w latach 2013-2016. W grudniu 2016 roku stracił pas po technicznym nokaucie w drugiej rundzie  z rąk Fernando Rodriguesa Jr. (11-4). Był to jego ostatni występ w klatce KSW. Na KSW 39 na Stadionie Narodowym miał się zmierzyć z Michałem Kitą (17-10), jednak z pojedynku wykluczyła go kontuzja.

Dla Pudzianowskiego będzie to już osiemnasty występ w KSW. Obecnie „Pudzian” posiada serię 3 zwycięstw. W ostatnim pojedynku pokonał większościową decyzją sędziów Jaya Silvę (10-12-1) na KSW 40 w Dublinie. Ewentualne zwycięstwo z Bedorfem pozwoliłoby byłemu strongmanowi prawdopodobnie na ukoronowanie kariery walką o pas kategorii ciężkiej.

Pas ten jednak najpierw spróbuje zdobyć  Michał Andryszak (20-6, 1 N/C). „Longer” zmierzy się z zagranicznym rywalem na sobotniej gali KSW 43 we Wrocławiu. Jego rywalem będzie nowy nabytek federacji KSW – Philip de Fries (14-6, 1 N/C).