OFICJALNIE: Darrion Caldwell vs. Kyoji Horiguchi 2 na Bellator 222

Foto: Bellator MMA
Foto: Bellator MMA

Na gali Bellator 222 dojdzie do niezwykle ciekawego rewanżu, którego stawką będzie pas kategorii koguciej amerykańskiej organizacji. 14 czerwca w Madison Square Garden zmierzą się Darrion Caldwell (14-2) i Kyoji Horiguchi (27-2).

Obydwaj zawodnicy to mistrzowie prestiżowych organizacji. Caldwell dzierży pas Bellatora, zaś Horiguchi jest mistrzem w japońskiej organizacji RIZIN. Włodarze tych organizacji dogadali się i doszło do dość nietypowej sytuacji w świecie MMA. Czempioni różnych organizacji mieli szansę stanąć na przeciwko siebie.

Do pierwszej walki między nimi doszło na sylwestrowej gali RIZIN.14. Caldwell radził sobie w pojedynku naprawdę dobrze. Amerykanin korzystał ze swoich świetnych zapasów i przez sporą część czasu kontrolował rywala w parterze. W trzeciej rundzie “The Wolf” wpadł jednak w pułapkę. Horiguchi zdołał złapać duszenie gilotynowe i zmusić przeciwnika do odklepania.

Japończyk obronił posiadany przez siebie pas. W ramach umowy zaplanowano rewanż. W międzyczasie Horiguchi szybko odprawił jeszcze Bena Ngueyna (16-8).

Tym razem stawką pojedynku będzie posiadany przez Amerykanina pas organizacji Bellator MMA. W przeciwieństwie do pierwszej walki tym razem zawodnicy będą rywalizować nie w ringu lecz w klatce.