MMA PLBoksObóz Cieślaka rzucił kolosalną kwotę za walkę z Okolie! Hearn: Chciał siedem razy więcej niż…

Obóz Cieślaka rzucił kolosalną kwotę za walkę z Okolie! Hearn: Chciał siedem razy więcej niż…

Foto: Michał Cieślak facebook

Michał Cieślak (20-1, 14 KO) dostał propozycję walki w Londynie z niepokonanym Lawrence Okolie (14-0, 11 KO). Radomianin nie zamierza ponownie ryzykować i odrzucił ofertę. W jego miejsce wszedł niepokonany Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO).

Przypomnijmy, że 31-latek wystąpił w sobotę podczas walki wieczoru Polsat Boxing Night 9. Cieślak udanie wrócił po pierwszej zawodowej przegranej. Radomianin porozbijał twardego Taylora Mabike (19-7-2, 10 KO). Starcie ostatecznie w szóstej rundzie zakończyło się przed czasem.

Eddie Hearn komentuje!

Promotor Eddie Hearn nie krył, że Michał Cieślak (20-1, 14 KO) był kandydatem numer jeden do zastąpienia Krzysztofa Głowackiego. Brytyjczyk przyznał, że drużyna Cieślaka chciała siedem razy większą kwotę niż za walkę dostałby ”Główka”.

Chcieliśmy sprowadzić na walkę Cieślaka. Złożyliśmy pytanie i ofertę. Potem przyszła odpowiedź z jego ekipy. Zespół Cieślaka chciał siedmiokrotnie większej wypłaty niż miał dostać za walkę Głowacki

Polak nie zamierza ryzykować po historii w Kinszasie. Cieślak gwarantuje, że już niebawem zawalczy o mistrzostwo świata, ale na swoich zasadach.

Drodzy kibice dziękuję za wsparcie, słowa otuchy, komentarze, to wszystko bardzo  mnie motywuje do nieustannego doskonalenia siebie jako sportowca. Chciałbym się odnieść do głośnego ostatnio tematu. Jak już wiecie, nie lecę do Londynu. Swoje na tą chwilę zrobiłem. Decyzja podjęta. A o pas mistrzowski zawalczę na swoich zasadach, w odpowiednim momencie. Teraz zasłużony odpoczynek.

Całą sytuację skomentował również Andrzej Wasilewski. Polski promotor w rozmowie z portalem bokser.org potwierdził, że obóz Cieślaka chciał nagle bardzo wysokiej gaży.

Ktoś z otoczenia Cieślaka prowadził negocjacje. Nawet nie wiem do końca kto to był, ciężko powiedzieć, bo przypomnę, że grupa Warriors oraz my, mamy ważny, międzynarodowy kontrakt z Michałem jeszcze przez kilka lat, o czym wszyscy wiedzą. Natomiast ktoś, kto teraz przy Cieślaku jest, prowadził te negocjacje. Panowie wcześniej doszli do porozumienia co do kwoty. Dlatego brytyjski promotor nie organizował różnych innych wariantów z całej siły, bo uważał, że jeśli chodzi o kwotę to jest z obozem Michała dogadany, ale po sobotniej walce panowie zażądali kwoty razy siedem. Potraktowałbym to generalnie w kategoriach humorystycznych, ale taką informację mam z Wielkiej Brytanii. Albo obóz Cieślaka wierzył, że takie pieniądze występują w kategorii cruiser, albo po prostu dali cenę zaporową. Nie znam odpowiedzi.  

Rozpiska gali w Londynie:
Ciężka: Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs Kubrat Pulev (28-1, 14 KO)
Cruiser: Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) vs Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO)
Ciężka: Hughie Fury (24-3, 14 KO) vs Mariusz Wach (36-6, 19 KO)
Ciężka: Martin Bakole (15-1, 12 KO) vs Sergey Kuzmin (15-1, 11 KO)  
Super kogucia: Qais Ashfaq (8-1, 3 KO) vs Ashley Lane (14-9-2, 1 KO)

Zobacz także:

David Zawada poznał szczegóły następnego pojedynku! Będzie zwycięstwo?

David Zawada wraca do klatki największej organizacji na świecie. To będzie duże wyzwanie. David nie może doczekać się nastego starcia

Już w piątek wielki finał GROMDY! Jak typujecie?

Już w najbliższy piątek odbędzie się finał Gromdy. ”Tyson” czy ”Don Diego”? Fajerwerki gwarantowane!