MMA PLUFCUFC: David Zawada wraca do klatki już w styczniu!

UFC: David Zawada wraca do klatki już w styczniu!

David Zawada (17-5-1) doczeka się następnego pojedynku w największej organizacji na świecie. Reprezentant UFD Gym mający polskie korzenie wystąpi już siedemnastego stycznia, a jego przeciwnikiem będzie Ramazan Emeev (19-4).

Zawada
Foto: David Zawada facebook

Przypomnijmy, że ”Sagat” miał wystąpić na październikowej gali, ale z powodu koronawirusa wypadł jego niedoszły rywal Mounir Lazzez (10-1). Ze względu na krótki okres nie udało się znaleźć nikogo w zastępstwie.

David Zawada stanie przed dużym wyzwaniem!

Bez wątpienia Ramazan Emeev (19-4) to zawodnik, który postawi twarde warunki. Były mistrz M-1 Global jeszcze niedawno aspirował do debiutu w oficjalnym rankingu amerykańskiego giganta. Zapał ”Goretsa” zatrzymał Anthony Rocco Martin.

”Sagat” po pięciu zwycięstwach z rzędu był o krok, aby zawalczyć o pas KSW z Dricusem Du Plessisem (14-2), który wtedy dzierżył tytuł. W międzyczasie pojawiła się propozycja z UFC. Reprezentant UFD Gym wielokrotnie wspominał, że jego celem jest spróbowanie się w największej lidze na świecie. Wstępnie były problemy, a jego debiut w Hamburgu był zagrożony, ponieważ miał jeszcze niedokończone zobowiązania względem KSW. Ostatecznie Maciej Kawulski i Martin Lewandowski ”puścili” Zawadę, ale od razu zadeklarowali, że po takim występku nigdy nie będą chcieli go ponownie w swoich szeregach.

Wspomniany debiut nastąpił pod koniec lipca na UFC Fight Night 134. To była prawdziwa wojna, która co ważne została nagrodzona bonusem. Zawada był parokrotnie bliski, aby zaskoczyć w starciu z Dannym Robertsem. Ostatecznie sędziowie wskazali niejednogłośnie na zwycięstwo Brytyjczyka. ”Sagat” cztery miesiące później ponownie wziął walkę w zastępstwie. W Chinach miał swój moment na początku walki, ale pod koniec trzeciej odsłony sposób na niego znalazł wojownik publiczności Jinglaing Li.

David Zawada przystępując do ostatniego pojedynku miał świadomość, że ewentualna przegrana może mu zagwarantować zwolnienie. ”Sagat” w listopadzie poprzedniego roku wystąpił w Moskwie. Na UFC on ESPN+21 czekało go wyzwanie w postaci kuzyna Khabiba Nurmagomedova. Zawada zaskoczył wszystkich już w pierwszej rundzie (trójkątem nogami) poddając debiutującego w organizacji Abubakara Nurmagomedova. Za ten występ Zawada zgarnął następny bonus! 

Zobacz także:

Najman zapowiada następne pozwy! Kogo obstawiacie tym razem?

Marcin Najman nie zamierza tak tego zostawić. Częstochowianin zapowiada następne pozwy. Kto tym razem? Sami zobaczcie

Wiemy kiedy Tomasz Adamek wraca na ring! Czekacie?

Tomasz Adamek zdradził, kiedy stoczy swój następny pojedynek. ”Góral” nie wyklucza, że będzie to jeszcze parę walk

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis