MMA PLNajnowszeUFCNowa mistrzowska walka na UFC 300 ogłoszona! Będzie to chiński pojedynek o pas!

Nowa mistrzowska walka na UFC 300 ogłoszona! Będzie to chiński pojedynek o pas!

W rozpisce gali UFC 300 znalazła się nowa walka mistrzowska! Szef największej organizacji MMA na świecie ogłosił właśnie pierwszą w historii UFC walkę o tytuł, w którym zmierzy się dwójka obywatelek Chin!

Nowa mistrzowska walka na UFC 300

Przypominamy, że jubileuszowa gala UFC 300 odbędzie się już 13 kwietnia w T-Mobile Arenie w Las Vegas. Będzie to impreza z bardzo mocnym i medialnym fight cardem.

Przynajmniej takie są plany największej organizacji MMA na świecie.

Nowa mistrzowska walka na UFC 300 ogłoszona! Będzie to chiński pojedynek o pas!

Dana White w swoich mediach społecznościowych poinformował właśnie, że pierwszą chińską walką mistrzowską w historii amerykańskiego giganta będzie pojedynek o pas wagi słomkowej Weili Zhang vs Yan Xiaonan.

Weili Zhang swój pas mistrzowski odzyskała w listopadzie 2022 roku na gali UFC 281, kiedy to pokonała Carlę Esparzę. Później obroniła tytuł dominując decyzją sędziów Amandę Lemos na gali UFC 292. W przeszłości walczyła także z legendą kobiecego MMA – Joanną Jędrzejczyk, z którą dały historyczne i epickie walki.

Yan Xiaonan ma na swoim konicie wygrane nad Jessicą Andradę czy Mackenzie Dern. Chinka przegrała dwa razy w ostatnich osiemnastu występach.

Aktualna karta walk gali UFC 300:

Zhang Weili vs. Yan Xiaonan – o pas wagi słomkowej
Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
Jiri Prochazka vs. Aleksandar Rakic
Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
Cody Brundage vs. Bo Nickal

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis