MMA PLNajnowszeFreak FightNorman Parke zgłasza gotowość do starcia z Don Diego!

Norman Parke zgłasza gotowość do starcia z Don Diego!

Norman Parke chce znów zawalczyć na gali freak fight w Polsce. Tym razem na swój cel obrał sobie znanego kickboxera – Mateusza “Don Diego” Kubiszyna.

“Stormin” to były mistrz organizacji Cage Contenders oraz pretendent do pasa KSW w wadze lekkiej. Walczył dla UFC, KSW, FAME MMA czy Prime Show MMA. W organizacji UFC stoczył 9 pojedynków, z których 5 wygrał 3 przegrał 1 zremisował. Debiut miał miejsce w w 2012 podczas UFC on FX, gdzie jednogłośnie na punkty pokonał Colina Fletchera. Wygrał też m.in z Kazuki Tokudomem czy Renzą Madadim. Ostatni pojedynek w okrągłej klatce UFC stoczył w 2016 roku podczas UFC Fight Night, gdzie jednogłośnie na punkty przegrał z Rustamem Chabiłowem.

Kolejne walki toczyły w organizacji KSW. Zadebiutował w 2017 roku na KSW 39: Colosseum, gdzie w walce o pas mistrza kategorii lekkiej przegrał z Mateuszem Gamrotem. Drugi pojedynek z Gamrotem miał miejsce na 40 edycji. Został on uznany za nie odbyty, z powodu faulu Gamrota (palec w oczy Parke’a). Pas tymczasowy mistrza w wadze lekkiej zdobył podczas KSW 50 w Londynie pokonując jednogłośnie na punkty Marcina Wrzoska. Tytułu tymczasowego został pozbawiony po tym jak nie zrobił wagi do trzeciej walki z Gamrotem na KSW 53. Walk ta zakończyła się przez techniczny nokaut w 3 rundzie wygraną “Gamera”.

Jeśli chodzi o Freaki to najpierw walczył w FAME MMA. Stoczył 4 pojedynki jeden w MMA, dwa w boksie oraz jeden na niestandardowych zasadach. Debiut w FAME MMA miał miejsce na jubileuszowej 10 edycji, gdzie pokonał jednogłośnie na punkty Kasjusza Życińskiego. Walczył też z Borysem Mańkowski podczas 11 edycji oraz Pawłem “Popkiem” Mikołajuwem podczas FAME MMA 13, którego pokonał w MMA przez techniczny nokaut w 1 rundzie. Ostatnią walkę dla FAME MMA stoczył podczas 14 edycji, gdzie w walce na niestandardowych zasadach w 2 rundzie pokonał Piotra Szeligę. Ostatnią organizacja freakową było Prime Show MMA. Pokonał tam na 2 edycji jednogłośnie na punkty Grzegorza Szulakowskiego. Ostatnią walkę stoczył w marcu podczas gali Hexagone 7. Pokonał na niej Juniora Orgulhoa.

Parke wyzywał Kubiszyna!

Pod jednym z postów Malika Montany odnośnie High League pojawił się wpis Normana Parke.

“Don Diego” w walkach na gołe pięści stoczył 5 pojedynków. Debiut miał miejsce na 2 edycji gali GROMDA, gdzie w turnieju pokonał Artura Tomale, Rafała Łazarka oraz Dawida Żółtaszka. Ostatni pojedynek stoczył w 2022 podczas GROMDA 10, gdzie pokonał Vasyla Halycha.

Jeśli chodzi o freaki to walczył tylko na High League. Zadebiutował podczas gali High League 3 Extra, gdzie w MMA pokonał Denisa Załęckiego. W drugim pojedynku na 5 edycji przegrał z Damianem Jankowskim. Ostatni pojedynek stoczył 18 marca na 6 edycji, gdzie w kickboxingu pokonał jednogłośnie na punkty Dawida Załęckiego.

Zobacz także:

Arkadiusz Wrzosek skomentował zachowanie w walce Denisa Załęckiego: Robisz ludzi w bambuko! Widzieliście?

Gwiazda kickboxingu oraz wschodząca gwiazda Federacji KSW – Arkadiusz Wrzosek skomentował zachowanie w ostatniej walce bokserskiej Denisa Załęckiego.

Najman opublikował “relację ze sparingu z Boxdelem!” Baron się przestraszył?

Nie doszło do sparingu! Marcin Najman opublikował na swoim kanale na “YouTube” film, w którym widzimy jak mieszkaniec Częstochowy czeka na “Boxdela”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis