MMA PLNajnowszeMMAJuż w kwietniu! Polak zawalczy z byłym mistrzem organizacji Bellator!

Już w kwietniu! Polak zawalczy z byłym mistrzem organizacji Bellator!

Trzynastego kwietnia w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w mieście Marshalltown odbędzie się gala Iowa Fight Series 2. W main evencie zobaczymy naszego reprezentanta Mariusza Książkiewicza (10-2), który zawalczy o pas, a jego przeciwnikiem będzie były mistrz organizacji Bellator.

Książkiewicz

Rodzina Mariusza zdecydowała wyjechać do Kanady i tym samym właśnie tam spędza swoje życie. To nie oznacza, że nie pojawia się również w ojczyźnie. Mowa o Szczecinie i wspólnych treningach z byłym mistrzem KSW – Michałem Materlą. 

”The Iron Pol” jeszcze nie tak dawno mógł pochwalić się nieskazitelnym rekordem ośmiu zwycięstw. Mariusz toczył pojedynki w topowej organizacji w Kanadzie jaką jest TKO Fight Night. 

W listopadzie 2020 roku stanął przed szansą uzyskania kontraktu w UFC. Książkiewicz podczas Contender Series przegrał pewnie na punkty z reprezentantem Brazylii – Mario Sousą. Polak odnotował dwa szybkie zwycięstwa przed czasem – w tym jedno w organizacji LFA. Ostatni pojedynek Biało-Czerwonego miał miejsce na Unifed MMA, gdy pod koniec drugiej odsłony poddał go Eli Aronov.

Już w kwietniu!

Mariusz Książkiewicz (10-2) już trzynastego kwietnia zawalczy o pas Iowa Fight Series, a jego przeciwnikiem będzie były mistrz organizacji Bellator – Rafael Carvalho (17-7).

37-latek tytuł zdobył w 2015 roku, gdy w drugiej odsłonie zastopował Brandona Halsey’a. Brazylijczyk trzy razy obronił tytuł, gdy dwa razy pokonał Melvina Manhoefa i po 44-sekundach znokautował Alessio Sakarę.

Następnie było już gorzej… Rafael stracił tytuł w walce z Gegardem Mousasim. Była przegrana splitem z Lyoto Machidą oraz zwycięstwo z aktualnym zawodnikiem UFC – Chidi Njoukani. Rafael pożegnał się z Bellatorem po czterech przegranych z rzędu, lecz trzeba zaznaczyć, że byli to tacy rywale jak Vadim Nemkov czy Lorenz Larkin. Ostatni start Brazylijczyka to wrócenie na odpowiednie tory, kiedy to na punkty pokonał rodaka Marcelo Alfaye.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis