MMA PLNajnowszeBoksNie żyje Moises Fuentes! Doświadczony pięściarz miał 37 lat

Nie żyje Moises Fuentes! Doświadczony pięściarz miał 37 lat

Mamy przykre informacje. Nie żyje Moises Fuentes (25-7-1, 14 KO) były mistrz świata kategorii słomkowej i junior muszej. Reprezentant Meksyku zmarł mając 37 lat.

Fuentes

Moises zawodową karierę rozpoczął w maju 2007 roku. Meksykanin większość walk odnotował w ojczyźnie. Były też walki w Filipinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych czy na Kubie. 

Fuentes, to były mistrz świata dwóch najlżejszych kategorii wagowych. Meksykanin po pas WBO wagi słomkowej sięgnął w sierpniu 2011 roku. Pokonał wtedy na punkty Raula Garcię. Po następny tytuł (WBO dywizji junior muszej) zdobył we wrześniu 2013 roku, gdy błyskawicznie, bo w pierwszej rundzie zdemolował Luisa de la Rosę.

https://www.youtube.com/watch?v=5gi0VFRsfJ4

Nie żyje doświadczony pięściarz!

Przykra informacja zza oceanu. Nie żyje Moises Fuentes (25-7-1, 14 KO). Ostatnia walka Meksykanina przyniosła tragiczne skutek. 

Moises po przegranej z Donnie Nietesem jeszcze dwukrotnie stanął przed walką o mistrzostwo świata. Po kolejnej porażce reprezentant Meksyku zdecydował się na dłuższą przerwę.

Były mistrz świata wrócił na ring w październiku poprzedniego roku na walkę z niepokonanym Davidem Cuellarem Contrerasem (23-0, 16 KO). Koniec jednostronnej walki nastąpił ostatecznie w szóstej rundzie. Walka została przerwana. 

Fuentes po walce został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej – po tym jak odkryto zakrzep krwi z mózgu. Meksykanin walczył o życie – potrzebna była operacja. 13 miesięcy po wspomnianej walce pięściarz zmarł.

Zobacz także:

Glover Teixeira zirytowany całą sytuacją: Dlaczego nie pozwolili mi walczyć z Janem?

Na kanale Super Lutas głos zabrał były mistrz Glover Teixeira (33-8). Brazylijczyk nie ukrywa, że jest zirytowany całą sytuacją. 43-latek uważa, że jego rewanż z Janem Błachowiczem (29-9) byłby zdecydowanie lepszy niż starcie naszego reprezentanta z Magomedem Ankalaevem (18-1).

Kto w walce wieczoru FEN 44? Bartosz Szewczyk i Kamil Kraska zagrali w “kamień, papier, nożyce”

We wczorajszym magazynie sportów walki Koloseum na Polsat Sport dowiedzieliśmy się kto wystąpi w walce wieczoru styczniowej gali FEN 44 w Ostrowie Wielkopolskim. O udział w main evencie zagrali bohaterowie tej gali Bartosz Szewczyk i Kamil Kraska.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis