MMA PLNajnowszeBoksNie żyje Gerrie Coetzee! Były mistrz świata wagi ciężkiej miał 68 lat

Nie żyje Gerrie Coetzee! Były mistrz świata wagi ciężkiej miał 68 lat

Mamy przykrą informacje. Nie żyje były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie – Gerrie Coetzee (33-6-1, 21 KO).

Coetzee
Foto: Richfield, OH - 1983: (L-R) Don King, Gerrie Coetzee with title belt at Coliseum, September 23, 1983. (Photo by ABC via Getty Images)

”Bombardier z Boksburga” trzykrotnie stanął przed szansą walki o tytuł. Jak to mówią do trzech razy sztuka! Tak było w przypadku Coetzee, który we wrześniu 1983 roku znokautował w dziesiątej rundzie niepokonanego wtedy Michaela Dokesa. Gerrie sięgnął po pas WBA wagi ciężkiej. Został on pierwszym w historii mistrzem z Afryki.

Gerrie tytuł stracił już w pierwszej próbie obrony. Pięściarz z RPA musiał uznać wyższość Grega Page’a. Warto zaznaczyć, że Coetzee ma na swoim rozkładzie chociażby zwycięstwo z Leonem Spinksem czy Scottem LeDouxem.

Nie żyje pierwszy mistrz z Afryki!

Przykry to moment. Pojawiła się, bowiem informacja o śmierci Gerrie Coetzee (33-6-1, 21 KO), który jest byłym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie. 68-latek zmarł w godzinach wieczornych. Przyczyna zgonu nie jest znana.

Poniżej zobaczycie Coetzee w akcji:

Zobacz także:

Szczere wyznanie Michała Pasternaka: Wolę być z trenerem Oknińskim niż walczyć w KSW! Widzieliście?

Michał Pasternak (16-8) już w sobotę stoczy ważny pojedynek. Podopieczny Mirosława Oknińskiego pojawił się w ostatnim odcinku ”Oktagon Live” na Kanale Sportowym. Oczywiście nie zabrakło tematu największej organizacji w naszym kraju.

Popek zmienia zdanie! Jest już otwarty na starcie z Murańskimi! Co wy na to?

To jest spore zaskoczenie! Wydawało się, że nic nie jest w stanie przekonać Popka Monstera, aby przyjął walkę z Mateuszem bądź Jackiem Murańskim. Jak widać popularny raper kompletnie zmienił swoje zdanie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis