MMA PLBoksNie tylko Mike Tyson wraca! Szykuje się też powrót niepokonanej legendy boksu!

Nie tylko Mike Tyson wraca! Szykuje się też powrót niepokonanej legendy boksu!

Foto: Facebook/ Mike Tyson

Nie tylko Mike Tyson wraca do boksu! “Żelazny Mike”, który jest jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w historii we wrześniu ponownie pojawi się w ringu. Jednak nie tylko on planuje swój powrót.

Powrót Mike’a Tysona planowany jest na 12 września tego roku. Jego rywalem będzie Roy Jones Jr. Będzie to 8-rundowa walka pokazowa. Jak informuje Kevin Iole z Yahoo Sports, dojdzie do niej w  Dignity Health Sports Park w Carson w Kalifornii. Panowie mają zawalczyć najprawdopodobniej w 12-uncjowych rękawicach.

Nie tylko Mike Tyson wraca! Szykuje się też powrót niepokonanej legendy boksu!

Ale nie tylko “Żelazny Mike” powróci do startów w sportach walki. Swój kolejny występ zapowiedział też Floyd Mayweather Junior. “Money” to niepokonany w zawodowym boksie pięściarz mający rekord 50-0. Przez wielu uznawany jest za najlepszego boksera w historii sportu.

Mayweather Junior już 8 lipca zamieścił na Instagramie post, w którym zapowiedział podróż do Tokio na spotkanie z właścicielami Rizin FF. Teraz zaczynają pojawiać się pierwsze informacje na temat najbliższego występu “Moneya” w Rizin FF.

Według portalu BoxingScene.com, rywalem Mayweathera Juniora ma być były mistrz WBA kategorii super piórkowej Takashi Uchiyama. 40-latek nie walczył od 2016 roku, odkąd przegrał dwa razy z rzędu z Jezreelem Corralesem.

W 2018 roku Floyd Mawyeather Junior stoczył już walkę dla organizacji RIZIN FF. “Money” w towarzyskim pojedynku pokonał japońskiego mistrza kickboxingu Tenshina Nasukawę.

Oficjalnie Floyd Mayweather Junior przebywa na sportowej emeryturze.

Zobacz także:

Szczegóły walki Mike’a Tysona w boksie.

Długo wyczekiwany powrót Mike’a Tysona do ringu w końcu dojdzie do skutku. “Żelazny Mike” zawalczy już 12 września w starciu z inną legendą światowego boksu.

Daniel Rutkowski o swojej przyszłości. Czy mistrz MMA zawalczy jeszcze w boksie?

Daniel Rutkowski wypowiedział się o swojej przyszłości w kontekście kolejnej walki w formule bokserskiej. Mistrz dwóch polskich organizacji mieszanych sztuk walki przyznał, że nie zamierza rezygnować ze startów w boksie, o ile takie propozycje jeszcze będą się pojawiały.

Jaka będzie walka wieczoru FEN 29 w Ostródzie?

Marcin Łazarz (12-7, 2 KO, 4 SUB) zmierzy się z Adamem Kowalskim (12-5-1, 2 KO, 3 SUB) w walce wieczoru gali FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda. Stawką tego pojedynku będzie wakujący pas mistrzowski w kategorii półciężkiej.