MMA PLBoksMike Tyson wraca na ring we wrześniu. Zmierzy się z inną legendą!

Mike Tyson wraca na ring we wrześniu. Zmierzy się z inną legendą!

Foto: Mike Tyson Facebook
Foto: Mike Tyson Facebook

Długo wyczekiwany powrót Mike’a Tysona do ringu w końcu dojdzie do skutku. “Żelazny Mike” zawalczy już 12 września w starciu z inną legendą światowego boksu.

Przeciwnikiem Tysona będzie Roy Jones Jr. Będzie to 8-rundowa walka pokazowa. Jak informuje Kevin Iole z Yahoo Sports, dojdzie do niej w  Dignity Health Sports Park w Carson w Kalifornii. Panowie mają zawalczyć najprawdopodobniej w 12-uncjowych rękawicach.

Roy Jones Jr. to jedna z największych legend boksu. Na przestrzeni niemal 30 lat stoczył łącznie 75 walk, z których wygrał aż 66. Amerykanin zdobywał tytuły mistrza świata aż w czterech kategoriach wagowych – od średniej do ciężkiej. Na przestrzeni wielu lat RJ pokonywał tak znakomitych pięściarzy jak Bernard Hopkins, James Toney, John Ruiz czy Antonio Tarver. W 2012 roku miał okazję walczyć w Polsce. W łódzkiej Atlas Arenie pokonał Pawła Głażewskiego.

Tyson stanowił prawdziwy postrach ringów w wadze ciężkiej zwłaszcza w końcówce lat 80. Został najmłodszym mistrzem świata królewskiej dywizji w wieku zaledwie 20 lat i 145 dni. Przez kilka lat Amerykanin panował jako niekwestionowany mistrz świata dzierżąc jednocześnie pasy WBA, WBC i IBF. Zdarzało mu się zachowywać w ringu kontrowersyjnie jak choćby wtedy, gdy odgryzł kawałek ucha Evandera Holyfielda. Wielokrotnie miewał również problemy z prawem i uzależnieniami. Potrafił stracić wielką fortunę i w 2003 roku ogłosić bankructwo. Mimo upływu lat od zakończenia kariery wciąż cieszy się sporą popularnością.

Zobacz także:

Emocji będzie dużo! Na jaki event czekacie?

To kolejny tydzień z emocjami w mieszanych sztukach walki. Zobaczcie jakie walki nas czekają!

Kapitalne zachowanie naszej byłej mistrzyni! Jesteście dumni?

Joanna Jędrzejczyk wspiera dziewczynkę chorą na raka