MMA PLContender Fight NightNastępny Polak w UFC? Mariusz Książkiewicz stanie przed wielką szansą!

Następny Polak w UFC? Mariusz Książkiewicz stanie przed wielką szansą!

Mariusz Książkiewicz (8-0) już 29 września stanie przed szansą wywalczenia kontraktu w największej organizacji na świecie! Nazwisko nie jest przypadkowe, bo 30 latek ma polskie korzenie.

Książkiewicz ma szansę wywalczyć kontrakt z UFC

Mariusz na co dzień mieszka w Kanadzie, ale to nie oznacza, że nie pojawia się również w ojczyźnie. Mowa o Szczecinie i wspólnych treningach z byłym mistrzem KSW – Michałem Materlą. ”The Iron Pol” może aktualnie pochwalić się nieskazitelnym rekordem ośmiu zwycięstw – w tym tylko jedna nie zakończona przed czasem.

Mariusz toczył pojedynki w topowej organizacji w Kanadzie jaką niewątpliwie jest TKO Fight Night. Cyril Gane, Marc-Andre Barriault czy Charles Jourdain – wszyscy wymienieni właśnie z tej organizacji dostali się do UFC. Mariusz ostatni pojedynek stoczył w listopadzie poprzedniego roku. W prowincji Manitoba już pod koniec pierwszej odsłony poddał doświadczonego Guilherme Mirandę.

Będziemy mieli następnego Polaka w UFC?!

Mariusz Książkiewicz (8-0) pod koniec września stanie przed dużą szansą. Polak podczas Contender Series zmierzy się z Mario Sousą (11-1), który również jest mocno zmotywowany, aby trafić do amerykańskiego giganta. Na drodze Mariusza pojawia się następny reprezentant Brazylii.

View this post on Instagram

Control. Punish. Submit. 8-0. 🥋

A post shared by Mariusz Książkiewicz (@ironpolmma) on

Dla ”Nimrode” będzie to pierwszy pojedynek poza Brazylią. 24 latek wszystkie swoje pojedynki kończy efektownie przed czasem (7 KO/TKO i 4 poddania). Wojownik z Kurytyby po pierwszej zawodowej przegranej odniesionej w 2018 roku zaliczył cztery zwycięstwa z rzędu. Souse ostatnio mogliśmy zobaczyć w organizacji Max Fight, gdzie chociażby kończył swoją walkę srogim nokautem, do którego doprowadził w zaledwie 22 sekundy. W wspomnianej organizacji mógł cieszyć się z pierwszego pasa.

Zobacz także:

Piotr Piechowiak gotowy na Popka! Pytanie czy wy jesteście gotowi na takie starcie?

Piotr Piechowiak nabrał pewności po udanym debiucie w FAME MMA. ”Bestia” chciałby zmierzyć się z nowym nabytkiem organizacji

To była wojna! Jędrzejczyk zakończy karierę?

Zaskakujący wpis Joanny Jędrzejczyk w mediach społecznościowych. Była mistrzyni kategorii słomkowej w ostatniej walce dała fenomenalny bój

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis