MMA PLNajnowszeUFCMistrzyni UFC o poglądach Seana Stricklanda: To obrzydliwe, że ustawia kobiety po kuchniach

Mistrzyni UFC o poglądach Seana Stricklanda: To obrzydliwe, że ustawia kobiety po kuchniach

Nowa mistrzyni wagi koguciej UFC dywizji kobiet Raquel Pennington wypowiedziała się o poglądach kontrowersyjnego zawodnika amerykańskiego giganta – Seana Stricklanda.

Mistrzyni UFC o poglądach Seana Stricklanda

Pennington zdobyła tytuł mistrzowski UFC na gali UFC 297, czyli na tej samej imprezie, na której Strickland stracił swój pas na rzecz Dricusa Du Plessisa.

Zawodniczka z Ameryki pokonała Mayrę Bueno Silvę i sięgnęła po zwakowany tytuł mistrzowski.

Mistrzyni UFC o poglądach Seana Stricklanda: To obrzydliwe, że ustawia kobiety po kuchniach

Pennington została zapytana o wypowiedzi Seana Stricklanda, który nie szczędzi słów krytyki w stronę osób ze środowiska LGBT, a na konferencji prasowej przed galą UFC 297 wystąpił nawet w t-shircie z przekazem: Kobieta w każdej kuchni, pistolet w każdej dłoni.

Pennington to prytwanie partnerka innej zawodniczki UFC – Tecii Torres, z którą doczekała się dziecka, które wspólnie wychowują.

O poglądach Stricklanda mówi tak:

“Ostatecznie ludzie zawsze gadają. Każdy ma swoje zdranie i ma do niego prawo. Masz je, ale i tak nie masz wpływu na moje życie. To co robisz ze swoim, nie ma wpływu na moje. Tak powinno być. Uważam jednak, że to obrzydliwe, że ustawia kobiety po kuchniach, że martwi sie o nas, o nasz styl życia.

MMA ostatecznie się znacznie rozwinęło. Kobiety też są tutaj. Jesteśmy tu i chcemy tutaj zostać. Dywizje się rozrastają, jest mnóstwo wschodzących talentów, więc jak ktoś krytykuje zawodniczki, to nie zgadzam się z nim. Mi chodzi o to, żeby wejść do klatki i zrobić to, co chcę zrobić.

Odnośnie Stricklanda, to za każdym razem, gdy pojawiał się niedaleko nas, to odwracał głowę w innym kierunku. Patrzyłam na niego kilka razy, a on po prostu odwracał głowę. Jest świetnym sportowcem, sprzedaje swoje walki, ale mówi bzdury, ciesząc się z wolności słowa.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis