MMA PLBoksMistrz świata w boksie rzucił się w pogoń za złodziejem

Mistrz świata w boksie rzucił się w pogoń za złodziejem

Mistrz świata w boksie rzucił się w pogoń za złodziejem! Musiał przebiec ładny kawałek, ale dopadł mężczyznę, który złamał prawo!

Chodzi o postać Dominika Boesela, mistrza świata wagi półciężkiej IBO i WBA. Niemiec gonił złodzieja w miejscowości Freyburg w Saksoni-Anhalt.

Mistrz świata w boksie rzucił się w pogoń za złodziejem

O incydencie opowiedział sam Boesel. Przyznał on, że podczas spaceru po Freyburgu zauważył złodzieja wybiegającego ze sklepu. O pomoc wołała obsługa sklepowa. Boesel rzucił się w pościg za przestępcą.

Podczas pościgu, który trwał dobre kilkaset metrów, złodziej próbował spowolnić pięściarza przewracając w jego stronę pojemniki ze śmieciami. To jednak na nic się zdało, bowiem Boesel dorwał złodzieja, obezwładnił i przekazał w ręce policji.

Okazało się, że 29-letni mężczyzna ukradł ze sklepu… papierosy. Teraz odpowie za złamanie prawa przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

Policja we Freyburgu podziękowała Dominikowi Boeselowi za pomoc w ujęciu złodzieja, ale jednocześnie przestrzegła, że takie zachowania oprócz tego, że są bohaterskie, to także mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Osoby, które decydują się na kradzież często są zdesperowane podczas ucieczki i mogą stanowić poważne zagrożenie. Policja apeluje, by w podobnych przypadkach próbować zapamiętać przestępcę i podać rysopis policjantom.

Kim jest Dominik Boesel?

Dominik Boesel to 30-letni Niemiec, który posiada pasy mistrzowskie wagi półciężkiej IBO i WBA. W swojej karierze stoczył 31 walk, z czego wygrał 30. Jedyną porażkę poniósł w lipcu 2017 roku, kiedy znokautował go Karo Murat.

Czy Popek zawalczy dla FAME MMA?

Celebryta i raper chciał zestawić jedną walkę na FAME MMA. Wpadł jednak w pułapkę marketingową.

Czy jest walka, której Popek żałuje?

Tak. Gwiazdor KSW wskazał pojedynek, którego rezultatu się wstydzi.

Co Khabib powiedział o Fergusonie?

Nurmagomedov napisał Twitta z pochwałą dla „El Cucuy”. Były to piękne słowa mistrza.