MMA PLArchiwumUFCMimo potężnego nokautu, wróci na walkę z Topurią? Alexander Volkanovski zabrał głos po UFC 294

Mimo potężnego nokautu, wróci na walkę z Topurią? Alexander Volkanovski zabrał głos po UFC 294

Wielu kibiców na świecie zastanawia się czy pomimo potężnego nokautu, jaki zaserwował mu Islam Makhachev, Alexander Volkanovski szybko wróci na walkę z Ilią Topurią?

Alexander Volkanovski zabrał głos po UFC 294

Starcie o mistrzowski pas wagi piórkowej UFC zostało ogłoszone tuż przed wypadnięciem z gali UFC 294 Charlesa Oliveiry. Po tym, jak Brazylijczyk nie był zdolny do starcia z Islamem Makhachevem, jego miejsce zajął właśnie Volkanovski.

Dla mistrza wagi piórkowej, kolejna próba zdobycia złota w dywizji lekkiej zakończyła się dramatycznie. Już w pierwszej rundzie walki wieczoru gali UFC 294 w Abu Dhabi został on potężnie znokautowany przez aktualnie panującego mistrza dywizji do 70 kilogramów:

Alexander Volkanovski zabrał głos po UFC 294

Teraz, w filmie opublikowanym na swoim oficjalnym kanale na YouTube, Alexander Volkanovski odniósł się do swojego potencjalnego powrotu.

I co ciekawe, zapowiada, że chętnie wejdzie do oktagonu z Ilią Topurią i to już w styczniu 2024 roku, o ile z jego zdrowiem jest wszystko w porządku:

“Rozmawiałem z UFC i powiedziałem, żeby trzymali mnie w tej walce. Muszę walczyć. Potrzebuję tego. Wiele osób powtarza mi, że potrzebuję przerwy, ale ja jej nie potrzebuję! Chcę wrócić na obóz przygotowawczy. Oczywiście muszę to skonsultować z lekarzami i upewnić się czy nie mam wstrząśnienia mózgu, czy nie ma jakiś obrażeń i tak dalej, ale chcę znowu ruszać! Tak jak powiedziałem – jestem najlepszą wersją siebie w klatce i poza nią, kiedy mam jasno obrany cel.

A jasno obrany cel oznacza, że walczę. Stycze nadal mi pasuje. Ilia Topuria to świetny zawodnik i walka ta wydaje się być ekscytująca. W styczniu zobaczycie ponownie lepszą wersję mnie.”

A Wy jak myślicie – czy Volkanovski wróci do startów w styczniu 2024 roku?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis