MMA PLMateusz GamrotMike Brown o Mateuszu Gamrocie: Może rywalizować z każdym!

Mike Brown o Mateuszu Gamrocie: Może rywalizować z każdym!

Trener “American Top Team”, Mike Brown odpowiedział na parę pytań Patryka Prokulskiego z “TVP Sport”. Tematem głównym była oczywiście zbliżająca się walka jego podopiecznego, Mateusza Gamrota.

Mateusz Gamrot (21-2, 1NC) zawalczy już w ten weekend na gali UFC 285. Jego rywalem będzie Jalin Turner (14-5), który aktualnie plasuje się na 10. pozycji w rankingu dywizji lekkiej UFC. “The Tarantula” jest na fali pięciu zwycięstw, a charakteryzują go spektakularne warunki fizyczne oraz fenomenalne gilotyny.

“Gamer” wziął tę walkę z doskoku. Zastąpił kontuzjowanego Dana Hookera i jest na dzień dzisiejszy stawiany w roli umiarkowanego faworyta. Ich pojedynek odbędzie się przed starciem Geoffa Neala z Shavkat Rakhmonovem, a po nim już tylko dwie walki mistrzowskie! Najpierw pasa będzie bronić Valentina Shevchenko, a następnie ujrzymy starcie Cyrila Gane z Jonem Jonesem. Nadmieńmy, że podczas tego wydarzenia zawalczy także Dricus du Plessis (18-2), którego dobrze znamy chociażby z KSW, w którym pokonał między innymi Roberto Soldicia.

Mike Brown o strategii na Turnera: Celem jest to, żeby to Gamrot narzucił w walce swoją wolę i plan na rywala

Czterokrotny “trener roku” według “CombatPress” ocenił sens wzięcia pojedynku na tak krótki czas przez Polaka:

Mateusz jest pracoholikiem. Trenuje przez cały rok, ma wokół siebie odpowiednich ludzi. Świetną rzeczą jest to, że jego fundamenty kondycyjne są na bardzo wysokim poziomie. Jest naturalnie obdarzony świetnym cardio i możliwością narzucenia wysokiego tempa – nawet bez intensywnego treningu. (…) Mierzył się już ze światowym topem i może rywalizować z każdym.

Ocenił także umiejętności “The Tarantuli” i w pewnym sensie przedstawił taktykę zawodnika “Czerwonego Smoka”.

Gilotyny to na pewno coś, co trzeba mieć na uwadze, jednak myślę, że najgroźniejsze będą jednak ciosy. (…) Trzeba uważać na kopnięcia, kolana… (…) Musimy uważać mocnych, błyskawicznie nadciągających ciosów. (…) zależy nam na narzuceniu naszego stylu gry. Nie chcemy przesadnie zagłębić się w to, co robi Turner, bo skupiamy się na stylu i umiejętnościach Mateusza. Celem jest to, żeby to Gamrot narzucił w walce swoją wolę i plan na rywala.

Zobacz także:

Ciryl Gane chwali “Bonesa” przed UFC 285: Spodziewamy się najpiękniejszej wersji Jonesa

Najbliższy pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej Ciryl Gale chwali swojego najbliższego rywala Jona “Bonesa” Jonesa przed ich walką na nadchodzącej gali UFC 285.

Świetna sprzedaż biletów na KSW Colosseum 2! Już w 6 dni sprzedano mnóstwo wejściówek!

Federacja KSW ma powody do zadowolenia! Po różnie opiniowanej gali KSW 79 w Libercu, przychodzą wreszcie dobre informacje o zainteresowaniu jedną z najbliższych gal. Chodzi bowiem o fakt, jakim jest świetna sprzedaż biletów na galę KSW Colosseum 2!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis