Max Holloway: Jeśli Khabib jest numerem 1 P4P, to dajcie mi go!

Mistrz wagi piórkowej UFC, Max Holloway (20-3) już dzisiaj w nocy stanie przed szansą zdobycia tymczasowego pasa mistrzowskiego wagi lekkiej, o który będzie rywalizował z Dustinem Poirierem (24-5). Hawajczyk ma jednak nieco większy plan. Chce być numerem 1 rankingów P4P, a żeby tego dokonać musi stoczyć rywalizację z Khabibem Nurmagomedovem (27-0).

Holloway w rozmowie z portalem MMAjunkie.com przyznał, że w niedalekiej perspektywie chciałby ze zdobytego tymczasowego mistrzostwa uczynić pełnoprawne i pokonać Rosjanina:

„Wszyscy mówią, że Khabib Nurmagomedov jest numerem 1 rankingów P4P. Cały świat wydaje się, że uważa go za ten numer jeden, twierdzi, że jest najbardziej dominującym mistrzem. Kiedy mówisz P4P masz właśnie na myśli dominujących mistrzów. Jeśli Khabib jest tym numerem 1, to dajcie mi go. Chcę się z nim zmierzyć.”

Khabib Nurmagomedov jest obecnie zawieszony w prawach zawodnika za rozróbę, jakiej dopuścił się po walce z Conorem McGregorem na UFC 229. Rosjanin do rywalizacji będzie mógł wrócić w drugiej połowie roku i jego naturalnym kolejnym rywalem będzie zwycięzca sobotniej walki Holloway vs. Poirer.