MMA PLNajnowszeMateusz GamrotMateusz Gamrot nie dostanie walki o pas UFC? Charles Oliveira przekonuje: Wszyscy wiedzą, kto jest numerem 1

Mateusz Gamrot nie dostanie walki o pas UFC? Charles Oliveira przekonuje: Wszyscy wiedzą, kto jest numerem 1

Był backupem do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej UFC, ale kiedy przyszła kontuzja Charlesa Oliveiry, to UFC zdecydowało się przyznać walkę o tytuł innemu zawodnikowi. Ostatecznie z mistrzem dywizji lekkiej Islamem Makhachevem zmierzył się Alexander Volkanovski i przegrał z kretesem.

Mateusz Gamrot nie dostanie walki o pas UFC

Teraz wydaje się, że starcie o pas wagi lekkiej może dostać Mateusz Gamrot. Na jakiej pozycji w tej chwili znajduje się Polak? Według byłego mistrza i ostatniego niedoszłego pretendenta – Charlesa Oliveiry – Mateusz Gamrot nie dostanie walki o pas wagi lekkiej UFC, bo wszystkim powszechnie znany jest inny pretendent.

Mateusz Gamrot nie dostanie walki o pas UFC?

Brazylijczyk przekonuje, że to on jest tym najpoważniejszym i w jego mniemaniu, jedynym możliwym kolejnym pretendentem do mistrzostwa wagi lekkiej UFC:

“Ktokolwiek by dostał od UFC propozycję takiej walki, to będzie walczył. Ale wszyscy wiedzą, że to ja jestem następny. Jestem pierwszy w rankingach, jestem po wspaniałym zwycięstwie i jestem gotowy do walki, tak jak wcześniej. Byłem gotowy na to starcie i dopóki nie nastąpiło rozcięcie, to tym pretendentem byłem ja. Jestem następny w kolejce. Wszyscy wiedzą, kto jest numerem jeden.”

Charles Oliveira w tej chwili dochodzi do siebie po poważnym rozcięciu skóry, przez które wypadł z walki mistrzowskiej, do której miało dość na gali UFC 295 w Abu Dhabi.

Po pokonaniu w ostatnim pojedynku Beneila Dariusha przez TKO w pierwszej rundzie, Brazylijczyk jest przekonany, że to on otrzyma szansę zrewanżowania się Makhachevowi. Oliveira z Rosjaninem walczył już w poprzednim roku. Wówczas aktualnie panujący mistrz wagi lekkiej poddał go w drugiej rundzie.

A Wy jak myślicie, kto powinien otrzymać walkę o pas wagi lekkiej UFC?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis