MMA PLNajnowszeUFCTom Aspinall zawalczy o pas wagi ciężkiej! Opowiedział jak UFC przekazało mu tę wiadomość

Tom Aspinall zawalczy o pas wagi ciężkiej! Opowiedział jak UFC przekazało mu tę wiadomość

Tom Aspinall to czołowy zawodnik wagi ciężkiej organizacji UFC, który dzięki swoim efektownym zwycięstwom otrzymał szansę zdobycia tymczasowego tytułu mistrzowskiego królewskiej dywizji wagowej.

Tom Aspinall zawalczy o pas wagi ciężkiej

Anglik zawalczy w co-main evencie gali UFC 295, która już 11 listopada odbędzie się w nowojorskiej hali Madison Square Garden. Jego rywalem będzie niebezpieczny Sergei Pavlovich. Stawką tego starcia będzie tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej.

Roszada związana z tą walką spowodowana jest kontuzją pełnoprawnego mistrza wagi ciężkiej – Jona Jonesa. “Bones” pierwotnie miał wystąpić w walce wieczoru tej gali w starciu ze Stipe Miocicem. Walka ta jednak została ostatecznie odwołana.

Tom Aspinall zawalczy o pas wagi ciężkiej! Opowiedział jak UFC przekazało mu tę wiadomość

W tych okolicznościach, Toma Aspinalla wytypowano jako pretendenta do tymczasowego mistrzostwa wagi ciężkiej. Anglik w rozmowie z The MacLife tak przedstawił sytuację, w której przekazano mu wiadomość o walce o tytuł UFC:

“Otrzymałem telefon w środę o 4 rano. Powiedzieli, że przepraszają, że się pospieszą z wiadomością, żebym mógł spać dalej, ale poinformowali mnie, że zawalczę o pas. Potem powiedzieli, żebym spał sobie dalej, a ja na to: Jak do choler mam spać dalej, jak właśnie powiedzieliście, że zawalczę o tytuł wagi ciężkiej? Nie mogłem potem zasnąć.”

Aspinall z wielkim uznaniem wypowiedział się także o swoim rywalu – Sergieiu Pavlovichu:

“Myślę, że Pavlovich jest najniebezpieczniejszym rywalem, tak szczerze. Myślę, że to najgroźniejszy rywal w UFC. Szczerze, to niebezpieczna sytuacja, w jakiej się znajduję teraz – walczę z najniebezpieczniejszym gościem w UFC i to dwa tygodnie przed stoczeniem tej walki. Ale jestem skłonny postawić wszystko na jedną kartę.”

A Wy na kogo stawiacie w tej nadchodzącej walce o pas wagi ciężkiej między Tomem Aspinallem a Sergieiem Pavlovichem?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis