MMA PLNajnowszeUFCMasvidal tłumacz dlaczego ogłosił zakończenie kariery: Umysł i ciało nie reagują już tak szybko!

Masvidal tłumacz dlaczego ogłosił zakończenie kariery: Umysł i ciało nie reagują już tak szybko!

Jorge Masvidal (35-17) po swojej sobotniej walce na UFC 287 postanowił ogłosić zakończenie kariery zawodowej. ”Gamebred” w programie The MMA Hour zaznaczył, że dalej może bić się na najwyższym poziomie, ale nie jest już tym samym zawodnikiem. Z tego też powodu Masvidal postanowił zakończyć swoją długą przygodę i barwną karierę.

Masvidal

Masvidal zdecydował się na powrót w 2019 roku i zrobił to w sposób bardzo efektowny. Jorge w drugiej odsłonie ciężko znokautował Darrena Tilla. Kolejny start również należał do tych bardzo efektownych i zostanie zapamiętany na zawsze przez kibiców MMA. ”Gamebred” w 5-sekund latającym kolanem znokautował Bena Askrena. Listopad 2019 roku Jorge odnotował już trzecie zwycięstwo z rzędu, gdy przed czasem odprawił Nate’a Diaza. To zapewniło mu szansę mistrzowską.

Masvidal zabiera głos!

Jorge Masvidal (35-17) zabiera głos po sobotniej przegranej i ogłoszeniu zakończenia kariery.

To była wielka mieszanka emocji. Nadal kocham ten sport i na fizycznym poziomie mogę osiągnąć dobre wyniki. Oglądałem walkę i widzę, że nadal moje ręce są dość szybkie i nadal niektóre inne elementy są dobre. Pozostałe jednak nie wyglądają już tak, jak dawniej. Umysł i ciało nie reagują już tak samo szybko. Kiedyś widziałem nadlatujący cios i nawet się nad tym nie zastanawiałem. Teraz widzę i wiem, że dostanę. Jakby funkcja przekazywania informacji do ciała nie działał już tak szybko. Po co więc dalej walczyć? Zawsze miałem dobrą obronę i teraz widzę, że ten element spowolnił.

Masvidal jeszcze w 2020 i 2021 roku walczył o tytuł mistrzowski, gdzie dwukrotnie musiał uznać wyższość Kamaru Usmana. Teraz Amerykanin ma aktualnie serię czterech przegranych z rzędu.

Zobacz także:

Donald Trump przegrał zakład z Kid Rockiem na UFC 287? Co zarejestrowały kamery? [WIDEO]

Na minionej gali UFC 287 w Miami gośćmi honorowymi największej organizacji MMA na świecie byli m.in. były prezydent USA Donald Trump, były pięściarz Mike Tyson czy muzyk Kid Rock. Kamery filmujące wydarzenie zarejestrowały moment, w którym prezydent najprawdopodobniej przegrał zakład z muzykiem.

Będzie walka Adesanya vs Du Plessis? Mocne słowa zawodników

Po ponownym zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi średniej UFC, Israel Adesanya może zacząć szukać kolejnej “ofiary”. Takim może być Dricus Du Plessis, który w oktagonie UFC radzi sobie bardzo dobrze, jest w czołówce swojej kategorii wagowej i wygrał pięć walk, pozostając w UFC niepokonanym.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis