MMA PLNajnowszeIsrael AdesanyaBędzie walka Adesanya vs Du Plessis? Mocne słowa zawodników

Będzie walka Adesanya vs Du Plessis? Mocne słowa zawodników

Po ponownym zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi średniej UFC, Israel Adesanya może zacząć szukać kolejnej “ofiary”. Takim może być Dricus Du Plessis, który w oktagonie UFC radzi sobie bardzo dobrze, jest w czołówce swojej kategorii wagowej i wygrał pięć walk, pozostając w UFC niepokonanym.

Będzie walka Adesanya vs Du Plessis

Na dodatek w przeszłości Afrykaner zarzucał Adesanyi, że ten tak naprawdę nie reprezentuje w sporcie Afryki, bo po narodzinach w Nigerii szybko przeniósł się z rodzicami na inny kontynent, a dzisiaj mieszka w Nowej Zelandii.

Zdaniem Du Plessisa, prawdziwym przedstawicielem Afryki w UFC jest on sam.

Będzie walka Adesanya vs Du Plessis? Mocne słowa zawodników: Przeciągnę jego zwłoki po Afryce Południowej!

Adesanyi te słowa nie umknęły i odniósł się do nich po wygranej nad Alexem Pereirą na ostatniej gali UFC 287 w Miami. Na konferencji prasowej Nigeryjczyk zasugerował, że zamierza przeciągnąć pewne zwłoki po Afryce Południowej.

Co prawda nie padło konkretne nazwisko Dricusa Du Plessisa, ale można się domyślić, że chodzi o urodzonego w RPA Afrykanera.

Du Plessis odniósł się do tamtych słów w swoich mediach społecznościowych:

“Nie wymawiasz mojego nazwiska i mądrze zrobiłeś. Lepiej tego nie robić. Wcale nie potrzebuję twojego czasu antenowego, bo mam za sobą cały kontynent jakim jest Afryka. Ciesz się swoim spektakularnym zwycięstwem w swoim domu w Nowej Zelandii. UFC Afryka jest bliskie organizacji w następnym roku, więc spotkamy się na neutralnym gruncie w tym roku, a po odebraniu tobie pasa, wezmę go do swojego domu jakim jest Afryka i dam ci szansę rewanżu na mojej domowej ziemi w Afryce. Jesteśmy z Afryki i nie moimi się niczego, a na pewno nikogo!” – napisał Du Plessis.

Zobacz także:

To są prawdziwi sportowcy! Wielki szacunek po walce Adesanya-Pereira! [WIDEO] Widzieliście?

Israel Adesanya (24-2) z soboty na niedzielę przerwał swoją klątwę! Nigeryjczyk, podczas UFC 287 odzyskał tytuł w wadze średniej. 33-latek w końcu znalazł sposób na odwiecznego przeciwnika – Alexa Pereirę (7-2). Po walce mimo wielu wypowiedzianych słów doszło do rozmowy i oddania wzajemnego szacunku. To jest piękny obrazek!

Jan Błachowicz chętny na rewanż z Israelem Adesanyą i walkę o pas w wadze średniej! Co wy na to?

Jan Błachowicz (29-9-1) postanowił zareagować po hitowym rewanżu Israela Adesanyi (24-2) z Alexem Pereirą (7-2). Polak zapewnił, że jest chętny na rewanżowe starcie z reprezentantem Nigerii. To nie koniec, bowiem ”Cieszyński Książę” zdradził, że jest gotowy na walkę… o pas w wadze średniej!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis