MMA PLNajnowszeMarta WaliczekMarta Waliczek nową zawodniczką organizacji PFL! Znamy szczegóły!

Marta Waliczek nową zawodniczką organizacji PFL! Znamy szczegóły!

Organizacja Professional Fighters League podstawiła ogłosić zestawienia na zbliżającą się galę. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Simeon Powell oraz Mohamed Amine. Oprócz tego na gali zawalczy też nasza reprezentantka Marta Waliczek. Jej rywalką będzie Szwedka – Cornelia Holm. Walka ta odbędzie się 25 marca w Newcastle.

Waliczek

“Wadera” to była mistrzyni organizacji Battle of Volga w wadze koguciej, obecnie nowa zawodniczka PFL. Walczyła m.in dla Celtic Gladiator czy Oktagon MMA.  W MMA zadebiutowała 9 sierpnia 2012 na gali sportów walki w Stepnicy, gdzie przegrała z Kamilą Bałandą. Walczyła też m.in z Judytą Rymarzak czy Juliją Stoliarenko.

Pas mistrzyni organizacji Battle of Volga zdobyła 11 maja 2018 roku,gdzie pokonała Karine Wasilenko. Pasa broniła raz, gdzie na gali Battle of Volga 10 na punkty pokonała Zaire Dyszekową.

W organizacji Oktagon MMA zadebiutowała 30 stycznia 2021 na gali Oktagon 21, gdzie zmierzyła się z byłą zawodniczką UFC – Lucie Pudilovą. Walka ta zakończyła się wygraną Czeszki. Druga ich walka miała miejsce na gali Oktagon Prime 4, gdzie ponownie wygrała Pudilova. W organizacji Oktagon MMA walczyła też z Rizlen Zouak oraz Ivaną Sirić Petrović. Ostatnią walkę w MMA stoczyła 5 listopada 2022 na gali Qadya MMA 2. Marta pokonała Brazylijkę – Rayle Nascimento.

Marta zawalczy w PFL!

Waliczek walczyła również w kickboxingu, gdzie odniosła wiele sukcesów. Jest ona mistrzynią świata w tej dyscyplinie. Na swoim koncie posiada pas FEN w K-1. Pokonała wtedy uznaną Róże Gumienną.

Przeciwniczka Waliczek na zawodowstwie walczyła w takich organizacjach jak Cage Warriors, UAE Warriors czy Oktagon MMA. Zadebiutowała 14 października 2017 roku, kiedy na 87 edycji gali Cage Warriors pokonała na punkty Diane Filipe. Jej bilans w MMA to 5 zwycięstw i 5 porażek. Wygrywała z takimi zawodniczkami jak Morgane Ribout, Veronika Rodowa, Aimilia Kapri czy Róża Gumienna. Ostatnio jej seria nie jest najlepsza, bowiem na 5 ostatnich walka udało się jej wygrać tylko jedną.

Zobacz także:

Polak zawalczy w prestiżowej organizacji w Abu Zabi! Widzieliście?

Daniel Kolasiński zawalczy na gali UAE Warriors 36. Jego rywalem będzie Francuz – Mikail Bayram. Walka ta odbędzie się 25 lutego na gali UAE Warriors w Abu Zabi.

Daro Lew nie boi się większych od siebie. Chce “wyjaśnić” Roberta Burneikę! Co wy na to?

Jeden z najsympatyczniejszych freak fighterów w kraju – Daro Lew nie boi się większych od siebie. Zawodnik FAME MMA czy High League wyzwał do walki… Hardkorowego Koksa, czyli Roberta Burneikę!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis